
Архієпископ сам мав скромні потреби. Залишаючи єпархію, передав своєму наступнику, архієпископу Гавриїлу Огороднікову, зібрані за час служіння дуже значні єпархіальні кошти, автомобіль і всі цінні подарунки, пожертвування за час його служіння зібрані парафіянами. З собою він забрав тільки свої книги. Владика дбав про потреби духовенства своєї єпархії. За 7 років управління ташкентською кафедрою він забезпечив кожну парафію будинком для причету.
Ташкентська була перша єпархією, що перейшла з парафіяльної «таці» на зарплату. Унікальність переходу в тому, що духовенство від цього виграло. Єпархія централізувала кошти, купила облігації 3% позики, що не підлягали оподаткуванню, і виплачувала духовенству щомісячні премії, що в десятки разів перевищували щомісячну зарплату, з якої клірики платили податки. Пропоную увазі читачів один з циркулярних листів архієпископа Єрмогена, який показує, як мені здається, характер його намірів.
«Циркулярні листи.
Всім Настоятелям та Церковним Радам парафій Ташкентської і Середньо-Азіатської єпархії.
До мене звернувся один з парафіяльних настоятелів нашої єпархії з побажанням відвідати його прихід, давно не бачив у себе Єпископа. Разом з тим, він висловив збентеження, чи зможе Прихід в силу матеріальної бідності прийняти Єпископа. Вважаю обов’язком роз’яснити, що відвідини парафій Єпархії є неодмінним обов’язком Єпископа. Щоб відвідування не обтяжувало прихід, встановлюю наступний порядок.
Проїзні квитки та інші дорожні витрати проводяться за рахунок єпархіальних коштів. Категорично забороняється давати гроші за відвідування Єпископу, диякону і супроводжуючим особам єпископа. Відвідування єпископа не обтяжить Парафію жодними витратами.
Одночасно встановлюю наступний порядок фінансових взаємин Єпархіального Управління з парафіями:
1. При отриманні св. Мира і антимінсів гроші не стягуються.
2. При отриманні духовенством нагород гроші не стягуються. (Належні для Патріархії суми виділяються з коштів Єпархіального Управління).
3. При нагородженні священнослужителів наперсним золотими хрестами або хрестами з прикрасою, такі видаються за рахунок єпархіальних коштів.
4. Духовенство, яке приїжджає в Ташкент за викликом Єпископа, забезпечується за рахунок єпархіальних коштів приміщенням і харчуванням. Дорожні витрати також відшкодовує Єпархіальне Управління.
5. Духовенство, що прмїжджають у справах Парафії і в особистих справах з благословення єпископа, також забезпечується приміщенням і столом за рахунок Єпархії з тією різницею, що їх дорожні витрати не оплачуються з єпархіальних сум.
6. Церковні календарі, настільні та стінні і Богослужбові Вказівки парафії одержують безоплатно у кількості 3-х екземплярів. Інші видання Патріархії парафії одержують безоплатно в одному примірнику.
7. Малопотужні парафії одержують із єпархіальних коштів безповоротні позики в розмірі, що визначається Єпископом, на необхідний ремонт та інші нагальні потреби за умови надійного керівництва.
8. Будь-який прихід у разі тимчасових матеріальних труднощів може отримати відповідну позику з єпархіальних коштів.
9. Належні з храмів внески до пенсійного фонду вносяться в Патріархію з єпархіальних коштів.
10. Порядок внесків до пенсійного фонду від духовенства залишається тим самим.
11. Встановлені раніше і існуючі на 1 березня 1953 розміри внесків від парафій на єпархіальні потреби залишаються без змін.
12. У зв’язку із зазначеними заходами встановлюються протягом року два додаткових внески на єпархіальні потреби: 1) після свята Різдва Христового і 2) після свята П’ятидесятниці. Розмір внесків кожної Ппарафії встановлюється особливим розпорядженням Єпископа.
У поточному 1953 буде тільки один додатковий внесок, розмір якого Вам одночасно надсилається.
Гермоген,єпископ Ташентскій і Середньо-Азіатський.”
За матеріалами uaoc.net.