Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Яка релiгiя є iстинна?

  Яка релiгiя є iстинна?
  День Святої Тройцi

  В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

  Дорогi браття i сестри!

  Сьогоднi Церква Христова святкує день Святої Тройцi - день, коли Бог благословив вiдкрити людству таємницю Божества. Бог явив Себе у трьох Iпостасях, у трьох Особах: Отця, Сина i Святого Духа. Це є непорушний догмат християнської вiри. Хто не вiрить в Отця, Сина i Святого Духа, той не може називатися християнином.

  На землi iснувало й iснує багато релiгiй, але правдивою може бути тiльки одна. Як iстина може бути тiльки одна, так само й iстинна релiгiя - одна. Виникає питання: яка ж релiгiя серед багатьох iстинна? Та релiгiя, яку вiдкрив людям Сам Бог. Бог може бути тiльки єдиним. Де два чи бiльше богiв, там не iснує жодного бога. Чим вiдрiзняється свята Бiблiя вiд священних книг iнших релiгiй? Тим, що в нiй зберiгається вчення про єдиного iстинного Бога. Сам Бог сказав пророку Мойсею на Синайськiй горi: "Я Господь Бог твiй... нехай не буде у тебе iнших богiв" (Вих. 20, 1-3).

  Повиннi ми, люди, виконувати заповiдь Божу чи нi? Бог сказав, що нема богiв крiм Нього єдиного. I це є iстина!

  Єдиний iстинний Бог послав у свiт Свого Єдинородного Сина, щоб спасти людей вiд грiха i смертi. Син Божий, народившись вiд Духа Святого i Пресвятої Дiви Марiї, вiдкрив людям таємницю Божества. В чому полягає ця таємниця? В тому, що Бог за природою єдиний, але у трьох Особах, у трьох Лицях: Отець, Син i Святий Дух. Жодна релiгiя не має вчення про Святу Тройцю. Людський розум може багато чого пiзнавати i вiдкривати, але таємницю Святої Тройцi вiн не може збагнути. Тiльки християнська релiгiя має вчення про Святу Тройцю. Воно свiдчить, що християнство є iстинна релiгiя. Хто, крiм Бога, мiг вiдкрити людям цю таємницю Божества?!

  У п'ятдесятий день пiсля Воскресiння Христового на апостолiв зiйшов Святий Дух, Якого Господь наш Iсус Христос, Син Божий, обiцяв послати Своїм ученикам. Справдились слова Христа Спасителя. I через цю подiю людству вiдкрилася третя Особа Святої Тройцi - Дух Святий. Ось чому зiшестя Святого Духа на апостолiв називається днем Святої Тройцi.

  Дух Святий зiйшов на апостолiв у виглядi вогненних язикiв. З Євангелiя ми знаємо, що Дух Святий сходив на Iсуса Христа пiд час Його хрещення в Йорданi у виглядi голуба. Тодi Духа Святого бачили тiльки Iоан Хреститель та Сам Христос Спаситель, а тепер Його побачили апостоли й усi ученики, якi були з ним у сионськiй свiтлицi.

  В чому виявилися дiї Святого Духа, чим засвiдчилося Його Божество? У тих надзвичайних явищах, якi вiдбулись з апостолами. Зовнiшнiм проявом дiй Святого Духа був дар мов, яких ранiше не знали апостоли. Коли апостоли вийшли iз свiтлицi, люди, що прийшли на свято в Єрусалим, почули свої мови, якими говорили галилейськi рибалки. Святий Дух дав апостолам дар мов, щоб вони проповiдували Євангелiє Христове усiм народам їхнiми рiдними мовами. Для нас цей факт має велике значення. Проповiдь українською мовою, як i богослужiння, має Божественне пiд?рунтя. Кожний народ має право молитися i проповiдувати рiдною мовою. Хто це заперечує, той iде проти Духа Святого.

  Дар мов - це зовнiшнє явище. А що вiдбулось у душах апостолiв, якi внутрiшнi змiни стали очевидними? Дух Святий переродив апостолiв. Збулися слова Христа Спасителя, сказанi Ним Никодиму, що треба народитися вiд води i Духа. В сионськiй свiтлицi апостоли народилися вiд Святого Духа. Насамперед, вони зрозумiли вчення Iсуса Христа так, як треба його розумiти. До цього апостоли багато чого iз слiв Спасителя не розумiли, а якщо i розумiли, то не мали духовної сили виконувати повелiння Господнi. Так, наприклад, ап.Петро сповiдав Iсуса Христа Сином Божим, а коли прийшов час голгофських страждань Христа Спасителя, вiн вiдрiкся вiд Сина Божого, злякався служницi. Але коли апостоли одержали благодать Святого Духа, вони вже не боялися нi книжникiв i фарисеїв, нi багатотисячного натовпу людей. Апостоли, сповнившись благодатi Святого Духа, безбоязно свiдчили про Воскресiння Христове.

  Слiд зауважити, що те, що вiдбулось у внутрiшньому життi апостолiв, те ж саме вiдбувалось i вiдбувається з кожною вiруючою людиною, як у давнi часи, так i тепер. Дух Святий дiє Той Самий. В кого Вiн вселяється, той духовно перероджується. На це слiд звернути увагу тим, хто обмежує дiї благодатi Святого Духа канонами. Нiяким законом не можна обмежити благодать Святого Духа. Вiн дiє, де хоче, як про це сказав Сам Господь наш Iсус Христос. Ап. Iоан Богослов говорить: "Закон був даний через Мойсея, а благодать i iстина через Iсуса Христа сталися" (Iн. 1, 17). Там, де є вiра у Св. Тройцю i Христа Спасителя, де є любов, мир, терпiння та iншi християнськi чесноти, там i благодать Божа. А там, де ворожнеча i ненависть, злоба й пiдступнiсть, там не шукай благодатi. Вона не може жити в таких душах.

  Благодать Святого Духа дiяла i в часи духовної руйнацiї, коли заборонялося вiдкрито сповiдувати християнську вiру. Завдяки благодатi Святого Духа, люди, не маючи релiгiйної освiти, не вiдвiдуючи храми i богослужiння, зберiгали у своїх душах вiру в Бога. Вона дiє i тепер, коли вiруючi у складних економiчних умовах будують храми Божi, допомагають зубожiлим людям, моляться Богу, шукають дорогу до храму. Це i є дiя благодатi Святого Духа.

  В день свята Пресвятої Тройцi помолимося, щоб Дух Святий прийшов i вселився в нас, i очистив нас вiд усякої скверни, i спас душi нашi, i завжди допомагав нам у духовному життi.
  Амiнь!

  Патріарх Київський і всієї Руси-України
  Філарет

  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com