Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Запитання до Неба

  «Ти не шукав би Мене, якби вже не знайшов», — сказав Господь одній людині, що жадібно Його шукала. У правильному питанні завжди вже прихована відповідь, і в правильному пошуку вже вгадується шукане. Сама постановка питання про пошук сенсу життя говорить, принаймні, про дві речі. Перше — питання задається людиною. Друге — сенс є. Спробуємо пояснити ці, здається, очевидності.

  Разом зі всіма тваринами люди шукають їжу і воду, тепло і безпеку. Але сенс в житті шукають вони одні. Це — видова відмінність людини, і якщо хтось з людей цим не зайнятий, то він ризикує відстати від поїзда з написом «чоловік розумний». В крайньому випадку, людині, що не думає про вічність і справжні цінності, може бути відведене те місце, яке серед птиць займають пінгвіни і курки. Останні мають крила, але абсолютно не здатні літати.
  Отже, людина, що почала задавати собі, іншим, Небу важкі і колючі питання, воістину стала людиною. Від себе колишньої, байдужої, вона відрізняється так само, як пташеня відрізняється від яйця, з якого вилупилося.
  Але в питаннях думки важливо не лише думати і запитувати. Важливо додумувати до кінця і вислуховувати відповіді. Цю дорогу долає не кожен. На якомусь етапі людина може втомитися, їй може захотітися повернутися до колишнього життя, в якому немає місця світоглядній тривозі. Вона готова тоді вважати щасливими тих, хто живе одними інстинктами. Людина може зважитися тоді і сама вести життя безсловесне.
  Якщо йти вперед немає сил, а котитися вниз не дозволяє совість, то син Адама виголошує гіркі слова про те, що все безглуздо. Більшість сторінок в книзі всесвітньої історії зайняті описом бадьорого бігу в непотрібну сторону, або гіркотою помилок, або втомою від пройденного дороги.
  До багатьох імен, які сама для себе придумала людина (Sapiens, Faber) можна додати ще одне, — «людина заблукавша». Вийшов з раю і попав в непролазний ліс. Вийшов з Єрусалиму і по дорозі в Ієрихон поптрапив під важкі удари розбійників. Від цих ударів знепритомнів на якийсь час, а опритомнівши, не може пригадати, звідки вийшов і куди йде. Людині, що саме заблукала, властиво шукати себе, запитувати «де я?», «куди мені йти?».


  Вище побіжно було сказано, що важливо не лише запитувати, але і слухати. Музика вмирає не із смертю великих майстрів, а із зникненням вдячних і чуйних слухачів. Читач потрібний поетові не менше, ніж меценат. Великий актор глядача називає «Його Величність». І Бог забувається в світі (а значить — всі сенси плутаються), коли внутрішній слух у людей втрачає чуйність. Звідси і євангельська тема подвійної людини — внутрішнього і зовнішнього. "Має вуха, щоб слухати, але не чує" (Мф. 11, 15). А інакше — "слухом почуєте, та не зрозумієте" (Мф. 13, 18).
  Питання задаються не для того лише, щоб ехо-камера їх повторювала. Повинні звучати і відповіді. Вони звучать, їх потрібно вчитися слухати. Пошук сенсу життя для людини зливається воєдино з пошуком себе і Бога. А Бога без Бога пізнати неможливо. Можна відмітити Його сліди, можна відчувати Його дотики. Але для більшого потрібне одкровення. Бог повинен Сам про Себе сповістити нам. А інакше ми так і задовольнятимемося припущеннями й інтуїціями, накручувавши довкола них шар за шаром строкаті тканини фантазій.
  Питальний краще байдужого, і той, хто признається, що нічого не знає, краще за той, хто заявляє, що знає все. Якщо для тих, що заблукали є свій страх і своя мука, то для тих, що «знайшлися» є свої спокуси. Можна приписати почуту відповідь своїм талантам, а не Божій милості. Можна зачерствіти і заспокоїтися, неначе рай вже досягнутий і життя отримало вище завершення. Можна зневажати тих, хто ще не чув голос «Духу, дихаючого, де хоче». Загалом, одного дня зустрітися з Істиною — не означає назавжди заспокоїтися. Блага тривога і чуйне серце повинні залишитися.
  Змусити Гостя відвідати наш будинок ми не можемо. Але в наших силах прибратися в будинку, викинути непотріб, накрити на стіл і потім терпляче чекати. Наша справа очистити глек і усередині, і зовні, — води нам наллють. Праця пошуку, біль і втома від цієї праці і є спахування тієї землі, в яку повинне впасти дорогоцінне сім'я.
  До того, хто висох від питань і кому життя, як Іову, спротивилося, відповідь прийде м'яко, як дощ на засохшу землю. До пораненої, лежачої на середині дороги людини відповідь прийде як Лікар, що промиває рани вином і маслом. Погляду того, хто подорожує по хвилях, а не по суші; хто стомлював від хитавиці і не може більше їсти запаси, що протухнули, відповідь прийде як довгождана смужка суші на горизонті.
  Відповідь неодмінно прийде. У Його світлі ми побачимо ясно і себе, і ближнього, і славне Місто майбутнього. Прожиті дні стануть зрозумілі до останньої секунди. «Відбіжить хвороба, печаль і зітхання».

  Потрібно лише не переставати шукати і не зневірятися від довгого чекання.

  Українською перекладено за матеріалами сайтуОтрок

  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства
  • Переглядів: 3863
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com