Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Церква не забороняє подружні стосунки під час посту

  У церковному праві немає канонів, які б передбачали сімейним парам стриманість в період постів.

  "Всі церковні канони, що якимсь чином стосуються цієї теми, говорять про те, що стриманість у подружньому житті обов'язкова тільки в ніч перед літургією і таїнством хрещення", - заявив кореспондентові "Інтерфакс-Релігія" ієромонах Димитрій (Першин).
  Отець Димитрій нагадав, що канонічна позиція Церкви з цього питання визначається словами святого апостола Павла з Першого послання до коринфян.

  Апостол Павло пише, що подружнє життя – це простір свободи в любові; це внутрішня справа сім'ї, яка не підлягає ніякій іншій регламентації, окрім взаємної згоди і літургійного благочестя: " А про що ви писали мені, то добре чоловікові не торкатися жінки. Але ж, щоб уникнути блудодіяння, кожний нехай має свою жінку, і кожна жінка нехай має свого чоловіка. Нехай чоловік віддає своїй жінці належну любов; так само і жінка своєму чоловікові. Жінка не володіє своїм тілом, а чоловік; також і чоловік не володіє своїм тілом, а жінка. Не ухиляйтеся один від одного, хіба за згодою, до часу, щоб перебувати в пості та молитві, і знову будьте разом, щоб не спокушав вас сатана нестриманістю вашою. А втім, це кажу вам як дозвіл, а не як повеління. Бо бажаю, щоб усі люди були як і я; але кожен має від Бога своє дарування, один таке, один - інше " (1 Кор. 7:1-7).

  Саме ці слова апостола лягли в основу уявлень про утримання від подружніх стосунків на час постів. Але, на відміну від обмежень в непісній їжі, за порушення яких без поважної причини мирянин відлучається від причащання (69 правило святих апостолів), на сімейне життя подібні встановлення не поширюються.

  Про це говорить і святий Діонісій Олександрійський: "Ті, які одружилися, самі собі повинні бути достатніми суддями. Бо вони чули Павла, який пише, що личить утримуватися один від одного, за згодою, до часу, щоб вправлятися в молитві, і потім щоб знову бути разом"

  Цей підхід був загальноприйнятим на православному Сході. От як, наприклад, та ж проблема вирішується в 13 правилі Тимофія Олександрійського:
  Питання: -Тим, хто зближуються у спілкуванні шлюбу, у які дні тижня повинні збергіати стримання від близькості один з одним, і в які дні мають право на неї?
  Відповідь: апостол говорить: «Не ухиляйтеся один від одного, хіба за згодою, до часу, щоб перебувати в пості та молитві, і знову будьте разом, щоб не спокушав вас сатана нестриманістю вашою»(1 Кори 7:5). Втім, необхідно стримуватися в день суботній і недільний, тому що в ці дні духовна жертва приноситься Господу.

  Ієромонах Димитрій пояснив, що остання заборона пов'язана з тим, що 8 правило святих апостолів вимагає від християн залучатися на кожній літургії, а згідно 5 правилу Тимофія Олександрійського, не слід причащатися в день після подружнього спілкування.

  Св. Іоан Золотоустий, коментуючи в своїй проповіді це послання апостола Павла (1 Кори 7:1-7), підкреслює, що "дружина не повинна утримуватися проти волі чоловіка, і чоловік - проти волі дружини", тому що подібна примусова стриманість провокує до дратівливості, блудних помислів, сварок і інших розладів.

  Тому, згідно східної християнської традиції, подружнє спілкування не відлучає людини від Бога. Єдине, на що звертає увагу святитель Іоан Золотоустий і багато інших подвижників Церкви, що при стриманості молитва буде досконалішою.

  Поширенні забобони, згідно яким діти, зачаті в піст, можуть опинитися в чомусь збитковими . "Але це саме забобон тих, хто не знайомий ні з канонами, ні з переказом Церкви. З християнської традиції такі лякалки не мають ніякого відношення. Апостол Павло кваліфікує людей, які ці забобони поширюють, дуже чітко - "як лицемірів, спалених в своїй совісті" (1 Тим 4:2)", - додав ієромонах Димитрій.

  У статті використанні матеріали Интерфаксу.


  Джерело: Храм Всіх Українських Святих і Львівське молодіжне православне братство "Нев'янучий Цвіт"
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com