Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Великий піст 2024
    У 2024 році Великий піст розпочинається 18 березня і триватиме до…
  • Православні молитви за воїнів
    Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
  • Різдво Христове
    ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! Підбірка публікацій про Христове Різдво - …
  • Великомучениця Варвара
    Життя святої Варвари Тропар, величання, кондак, прокимен, причасний …
  • Апостол Андрiй Первозваний
    Життя святого Андрія Первозваного Святий апостол Андрій на Київських…
  • Популярне
    Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
    Опитування
    Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
    так
    ні
    святкую день Валентина
    а що це за свято?
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Квітень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Березень 2024 (1)
    Лютий 2024 (1)
    Грудень 2023 (2)
    Листопад 2023 (3)
    Жовтень 2023 (2)
    Вересень 2023 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Священномученик Василій, єпископ Амасійський

    Священномученик Василій, єпископ АмасійськийСвященномученик Василь, єпископ Амасійський, жив на початку IV століття в Понтійському місті АмасіЇ. Він підтримував і утішав християн, що страждали від гонінь язичників. У той час Східною частиною Римської імперії правив Лікіній (312 - 324) зять святого рівноапостольного царя Костянтина Великого (306 - 337). Лікіній лицемірно підписав його "Указ про віротерпимість" (313), який дозволяв вільне сповідання християнства, але в душі ненавидів християн і продовжував їх переслідувати повернувшись до язичництва.

    Лікіній загорівся пристрастю до служниці своєї дружини Констанції, праведної діви Глафіри. Свята діва розповіла про це цариці і просила захисту. Передягнув праведну Глафіру в чоловічу сукню і забезпечивши грошима цариця Констанція видалила її з міста у супроводі відданих слуг. Імператорові сказали, що служниця з'їхала з глузду і лежить при смерті. Праведна Глафіра по дорозі у Вірменію зупинилася в місті Амасії, де місцевий єпископ, святитель Василь, дав їй притулок.

    У той час святитель будував в місті храм. Праведна Глафіра передала на його будову усі гроші, отримані від Констанції, і в листі до неї просила прислати ще засоби на закінчення храму. Цариця виконала її прохання. Але лист праведної Глафіри потрапив до імператора. Розгніваний Лікіній зажадав від правителя Амасії вислати до нього святителя і служницю. Праведна Глафіра померла, перш ніж наказ дійшов до Амасії. Святителя Василя направили до імператора. За ним пішли два диякони, Парфеній і Фестим які оселилися поблизу темниці, куди ув'язнили святителя.

    Благочестивий християнин Елпідифор підкупив тюремників і кожну ніч разом з Парфенієм і Фестимом відвідував святителя. Напередодні дня суду святитель як завжди співав псалми.

    На суді святитель Василь рішуче відкинув пропозицію імператора стати верховним жерцем і був засуджений до смерті. Елпідіфор грошима задобрив воїнів, і вони дозволили святителеві помолитися і поговорити з друзями перед стратою. Після цього святитель сказав катові: "Друг роби, що тобі наказано", - і спокійно встав під удар меча.

    Священномученик Василь Амасійский був обезголовлений. Елпидифор намагався викупити у воїнів його останки. Але воїни побоювалися імператора і кинули тіло і главу святителя в море. Після цього Елпідифору тричі уві сні з'явився Ангел Божий із словами: "Єпископ Василь в Синопі і чекає вас". Покоряючись цьому заклику, Елпидифор і диякони відплили в Синоп і там попросили рибалок закинути сіті. Коли закинули сіті "на щастя" диякон Фестима і Парфенія нічого не упіймали. Тоді Елпідифор оголосив, що він просить закинути сіть в ім'я Бога, Якому він поклоняється. Цього разу сіть винесла тіло святителя Василя. Голова приросла до тіла. І тільки шрам нагадував про те, якою смертю помер священномученик.
    Пам'ять - 9 травня(нов. ст.)

    Перекладено з .

    [url=http://www.hram.lviv.ua/] Храм Усіх Українських Святих і Львівське молодіжне православне братство "Нев'янучий Цвіт"
    • Переглядів: 3845
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com