Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  НА ПОЧАТКУ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

  Дорогі, безцінні діти Отця Небесного, процвітайте в премудрості й у любові до Бога й до людей. Почнемо, з Божою допомогою, знову вчити й учитися.

  Утішайте нас своїм поводженням і успіхами. Цим ви спонукаєте нас до більшої ревнощів і ретельності займатися з вами. Як приємно садівникові або аматорові кімнатних рослин бачити, що їхні рослини добре ростуть, зеленіють і дають квіти або плоди й винагороджують їх за праці. Тоді вони подвоюють свою ретельність у догляді за ними. І землю щорічно під ними переміняють, якщо це кімнатні рослини, і поливають ретельно й вчасно, а сухі гілочки або пожовтілі листочки обривають, щоб вони й місця не займали на стеблі рослини й не потворили його собою, та й соків його дарма в себе не тягли. Зате й подивитися мило на ці рослини! Дивишся не надивишся й скажеш: чудовий ти, Творець наш, не тільки в людині, у Твоєму образі й подобі, але й у рослинах бездушних, і у квітах!

  Ви - наші квіти. Те, що сказано про них, треба примінити й до вас. Ми - садівники, ви - рослини й квіти, а гімназія - сад; викладання - це полив, перехід із класу в клас - це пересаджування; зміна ґрунту, сухі галузі й пожовтілі листочки - це учні недоброго поводження й безуспішні в науках, сухі й марні, як сухі галузі, а іноді жовті, як пожовтілі листи, від того, що спотворюють себе самих лінощами, неслухняністю або брутальністю.

  Ви вивчаєте, діти, різні мови: рідну, російську, французьку, німецьку - це справа добра, але більше навчайтеся мові любові, найбільш живій, виразній, сильній мові. Без неї знання інших мов не принесе істотної користі.

  У чому ж полягає любов? А от у чому: любов довготерпить, милосердствує, любов не заздрить, любов не звеличується, не пишається, не бешкетує, не шукає свого, не дратується, не мислить зла, не радується неправді, а співрадіє істині... усього сподівається, все переносить. Любов ніколи не перестає.

  Отже, діти люб'язні, з науками зовнішніми намагайтеся встигати найбільше в цій внутрішній, сердечній науці - у науці любові, віри, молитви, лагідності, смиренності, увічливості й пестливості, терпіння, слухняності, теплоти й цнотливості, милосердя й співчуття до людей, доброзичливості й послужливості, стриманості у всьому, безкорисливості й самовідданості, у науці очищення серця від усяких нечистих, лукавих і злих думок, у поблажливості до людської слабості, в терплячому перенесенні всього.

  Якщо будете встигати в цій внутрішній духовній науці, то воістину будете пшеницею Божою, і збере вас Господь у житницю Царства Свого Небесного, і ви будете благоуспішні й у зовнішніх науках. Тому, хто шукає перш за все Царства Божого й правди Його, все інше прикладеться від великодаровитого Бога.

  От вам, дорогі, найбільш приємне, живе, утішне слово, не моє, а Євангельське. Запам'ятаєте його й покладіть глибоко в серце. Помнете, як любив дітей Господь наш Ісус Христос, так любить і тепер.

  Строго заборонив Він Своїм учням, щоб вони не перешкоджали дітям приходити до Нього повсякчас, тому що в їхніх простих серцях почиває Бог. Він обіймав дітей, покладав на них Свої пречисті руки й благословляв їх. Пом'ятайте ці дорогі слова Євангелія, надихайтеся й утішайтеся ними; носіть їх у серцях своїх і не будьте легковажні, неуважні й неблагочестиві, щоб не образити вам чим-небудь гаряче люблячого вас Спасителя.

  Учитеся старанно Закону Божого й всьому корисному навчанню. Не опускайте у воскресіння й інші свята ходити в храм Божий, і ніхто й ніщо нехай не перешкоджає вам у цьому.

  У храмі особливо Бог приймає наші молитви. Молитеся із сердечною увагою вдома й у класі. Молитва є бесіда дітей з Отцем Небесним.

  Поважайте й любите наставників ваших, які після батьків - ваші перші доброзичливці й благодійники, що керують вас до всього доброго й корисного. Поважайте й самі себе й не доводіть себе до вчинків, що принижують і безчестять вас.

  Пам'ятайте, що Господь Ісус Христос і тепер завжди з вами. Сам учить вас невидимо, внутрішньо, якщо тільки ви уважні. Усякою наукою дорожіть, усяку науку любіть, тому що їх відкрив людям Господь Бог, Джерело розуму й премудрості. Учитеся охоче й старанно.

  Коли буде вам важко або нудно, з вірою звертайтеся сміло до Господа Ісуса Христа, що любить вас, і Він негайно допоможе вам. Він особливо любить слухати дитячі старанні молитви, як найкращий Батько.

  Любіть й бережіть один одного. У дитячих іграх будьте скромні, стримані, обережні, у противному випадку, можете один одному нанести синці, пошкодження, каліцтва. От вам кілька слів від мене, вашого законовчителя.

  Прийміть їх із сердечною любов'ю, як я сказав їх з любов'ю до вас, і так наставить вас Сам Дух Святий через наше немічне керівництво на все добре, корисне й святе.

  Джерело: Дитячий сайт храму святої Олександри м. Херсона
  • Переглядів: 2659
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com