Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Сенс життя пізнається на похоронах

  Сенс життя пізнається на похоронахМолодим властиво страждати від незадоволених бажань. А літнім - від того, що їхні бажання здійснилися. Ті самі бажання, які у них були в молодості.
  Якщо ви ще молоді, то друге з цих тверджень може здатися вам дивним. Давайте поговоримо про це детальніше.
  Поки людина молода, вона переконана в тому, що її мрії і бажання - це щось, без чого він не зможе бути щасливий.
  Але ви знаєте, що сказав хтось мудрий? «Бійтеся мріяти: ваші мрії можуть здійснитися».
  Дійсно, разом з даром свободи людині дана дивовижна здатність - домагатися бажаного. Людина може багато чого зробити зі своїм життям, з самим собою. І бажання, намір - це та сила, яка приводить в дію виконання певних сценаріїв нашого життя.

  Наші бажання виконуються набагато частіше, ніж ми думаємо. Якщо нам здається, що наші бажання не виконуються, швидше за все, ми просто розглядаємо не весь набір наших бажань і не враховуємо якесь інше наше бажання, яке перешкоджає виконанню першого.

  Наприклад, людина хоче заробити багато грошей. Але при цьому вона хоче не змінювати своє життя, не замислюватися про те, що йому не вистачає для комерційного успіху, не отримувати додаткову освіту, хоче не ризикувати, не брати кредити на підставу свого бізнесу. Люди бувають різні, бувають обдаровані талантом бізнесмена від природи, але для більшості людей ці бажання взаємовиключні. У цьому випадку може здійснитися тільки одне з двох бажань. Друге бажання людини виповнилося. І дарма вона нарікає на те, що не виповнилося перше.

  Або дівчина хоче вийти заміж за принца. Але при цьому вона не хоче ставати принцесою за своїми внутрішніми якостями і берегти свою цнотливість. За цими небажання стоїть безліч різних бажань, зокрема - бажання отримувати різні задоволення тут і зараз, не чекаючи свого принца. І вся ця маса бажань задовольняється. Не задовольняється тільки перше бажання, тому що воно суперечить іншим.

  Так з'являються «нещасні» люди. Це люди, які не потрудилися навести порядок в своїх бажаннях, щоб обмежитися таким букетом бажань, які не суперечать один одному.

  Люди більш розумні чи ті, у яких просто не виникало суперечливих бажань, домагаються свого. Мрії збуваються! Причому здійснення наших бажань відбувається, якщо уважно подивитися на своє життя, трошки чарівним чином. Так, в основі всіх досягнень - праця, наші зусилля і дії. Але, крім праці, у багатьох подіях простежується і явне «підігравання» нам обставин. Якщо ми чогось хочемо, до чогось прагнемо, як правило, життя надає нам для цього можливості. Для нас відкриваються якісь вакансії, відбуваються якісь зустрічі, які відкривають для нас можливість здійснити задумане, навіть якщо це задумане здавалося малоймовірним.

  Таким чином, наші бажання в тій чи іншій формі виконуються. І ось, на схилі життя люди починають дивитися вже не вперед, а назад, оцінюючи, чого вони досягли у своєму житті. Вони бачать, які їх бажання виконані, які цілі досягнуті, і їм стає погано.

  Чому їм погано? Тому що вони не того бажали, що по-справжньому цінне. Те, що вони в глибині душі хотіли, вони й отримали. Але це їх абсолютно не радує.

  Я не пропоную перестати мріяти. Я закликаю мріяти обережно, виважено. Тому що наші мрії, хочемо ми того чи ні, - це проект нашого життя. Проект, який має високі шанси здійснитися. І якщо ми спроектуємо своє життя без використання розуму, на основі сьогохвилинних емоцій і бажань, швидше за все, потім пошкодуємо. Але буде пізно ...

  Не потрібно далеко ходити. Якщо ви ще перебуваєте в такому віці, коли не пізно мріяти, коли вас охоплюють сильні бажання, давайте прямо зараз задумаємося про їх наслідки, про те, яке життя ми будуємо.

  Припустимо, ви молоді. Які бажання в 15-25 років? «Хочу Васю (Олену)». «Хочу багато сексу». «Хочу стати відомим». «Хочу, щоб мені всі заздрили». «Хочу нормально заробляти».

  Подивимося, що буде.

  Ти отримала Васю (ти отримав Олену).

  Що далі? Наскільки значне це досягнення для твого єдиного життя? Твоя наступна «висота» - Петро (Таня)? А потім Женя (Оля)? І в чому тут успіх, цінність, сенс? Минуло кілька років, а нічого в твоєму житті не змінилося в кращу сторону. У гіршу - змінилося: тобі з кожним разом все важче закохатися.

  Ти отримав(ла) багато сексу.

  Ну і що? У чому досягнення? Думаєш, є що згадати? Ні, тобі нема чого згадати. Тому що, ганяючись за сексом, ти не пізнавав глибоко людини, не любив. А пам'ятати секс так само нереально, як пам'ятати смачні страви, які ти з'їв. Сильно тебе порадує, що колись ти з'їв щось смачне? Навряд чи. Вчорашньою вечерею сьогодні ситий не будеш. Додатково до цього - захворювання статевої сфери. Тепер навіть якщо ти захочеш вести життя порядної сімейної людини, у тебе може не вийти ...

  Ти став відомим.

  Тебе впізнають на вулицях, показують по телевізору. Ну і що? Ти ж не сам дивишся себе по телевізору. Ця подія в життях інших людей, а не в твоєму житті, вони ж клацають пультом «ящика» і потім хвалять або лають те, що ти робиш. У твоєму житті які зміни? Тепер ти не можеш робити все, що хочеш, тому що в газетах напишуть, який ти негідник. Втім, навіть якщо не зробиш великих гидот, про це все одно напишуть. І в чому тут вигода для тебе? Ну, добре, додаткова популярність - додатковий рейтинг і гроші. А в чому перспектива? ..

  Припустимо, вам вже 25-40 років. Які основні бажання в цьому діапазоні віку? Годі таких же дурних і хворих бажань, як і в 15-25. Але давайте розглянемо, здавалося б, поважні і благі бажання.

  Сумлінно виконувати свою роботу.

  Звичайно, треба бути сумлінним. Тільки не треба вважати себе незамінним. Не було б вас, інший виконував би цю роботу. І може бути, навіть краще. А якщо й гірше - що з того?
  Ви - бізнесмен, і вам здається, що ви «годуєте» певну кількість людей, яким даєте роботу? Повірте, якщо завтра ваше підприємство перестане існувати, люди знайдуть собі іншу роботу. Одні раніше, інші пізніше, але від голоду ніхто не помре. А половина буде задоволена новим місцем більше, ніж старим.

  Забезпечити свою сім'ю і дітей.

  Свою сім'ю і дітей ви прекрасно забезпечили. Якщо ви - батько сімейства, ви, безумовно, повинні були це зробити, і почуття певного задоволення ви заслужили. Але чи достатньо цього для вас? Чи достатньо це для того, щоб народжуватися і жити? Ви забезпечили свою дружину і сина. Ваш син забезпечить свою дружину і свого сина. І так далі. А для чого це все? Адже і ви помрете, і ваш син помре. Чи не здається це вам, що це нісенітниця?

  Добре виховати своїх дітей

  Це найпрекрасніше бажання з усіх, які ми розглянули. Оскільки у спадщину дітям ви дасте не тільки гроші, але набагато більш цінне - добрі якості. Це дуже важке завдання, і якщо вам вдасться це зробити, ви гідні поваги. Але чи достатньо цього для вас? Що отримаєте ви самі? Давайте наберемося мужності і розглянемо страшну ситуацію, але яка трапляється в житті: що, якщо ви переживете своїх дітей? Значить, настане момент, коли можна буде сказати, що вся праця вашого життя вже витрачена, і ви підходите до моменту смерті ні з чим, ніби й не жили? Тоді питання - чи повинно головним бажанням житті бути таке бажання, яке в будь-який момент може бути знецінене?

  Невже немає жодної мети в житті, яка мала б сенс і не могла б у будь-який момент знецінитися?

  Не може бути знецінене зовнішніми обставинами тільки таке бажання, яке виражається в зміні себе самого. Якщо ми себе вдосконалюємо, змінюємо на краще, то що б не трапилося, у нас не можна відняти того, що ми досягли протягом життя, і ми від досягнутого отримаємо радість і користь.

  У чому полягає вища досконалість, до якої можна прагнути?
  Звичайно, в любові. В умінні любити по-справжньому, любити зовсім.
  Про це говорить досвід кожної людини, яка любила. Про це говорять євангельські заповіді. Про це говорить вся класична література, і навіть те, що класиками є саме ті люди, які мали в собі любов.
  Прагнення любити не суперечить жодному здоровому бажанню. Хочете набувати добрі якості? Будь ласка, всі вони - сходинки сходів, що ведуть до любові. Хочете піклуватися про близьких і бути сумлінним керівником? Думаю, не потрібно доводити, що з любов'ю це вийде куди краще, ніж без любові. Хочете виховати хороших дітей? Без цієї любові немає ніяких шансів цього добитися. Хочете бути щасливим? Яке може бути щастя без любові?

  Тому коли ми говоримо про досягнення справжньої любові як про сенс життя, ми не заперечуємо ніяких інших прекрасних бажань людини. Навпаки, ми отримуємо основу здійснення всіх цих прекрасних мрій. І ми знаходимо найвищу і прекрасну мрію з усіх, які можливі для людини. Адже ми живемо один раз, і тому давайте будемо боятися загрузнути в трясовині дрібних бажань. Піднімемо голову до вершин найвищої і прекрасної мрії! Мрії, яка гідна того, щоб збутися!

  Чим «сенс життя» відрізняється від інших бажань? Сенс життя - це головне бажання. І тому заради того, щоб досягти головного, ми відмовляємося від таких бажань, які суперечать головному бажанню, заважають його здійсненню. Якщо ми усвідомили, що наша головна мета - навчитися любити, ми відмовимося від всього того злого, темного, пристрасного, що веде нас в сторону, протилежну любові. Таким чином, ми отримуємо вірне знаряддя прийняття рішень у будь-якої конкретної ситуації. Ми більше не мучимося в сумнівах. Ми тепер точно знаємо, «що таке добре і що таке погано», по крайній мірі, для нас.

  Чи часто ви бували на похоронах? Зазвичай на похоронах гнітюча атмосфера, туга. Навіть якщо не розглядати випадки, коли помирають молоді або хтось помер насильницькою смертю, все одно відчуття неприємне. Нехай навіть лежача в труні людина віджила свій термін, їй 75 років, навколо чимало нащадків, яких вона залишила, і кілька людей, яким вона допомогла і які їй вдячні. Все одно погано. Зрозуміло, що болить і власна втрата, якщо покійний був нам близький, і ранить співчуття до його близьких. Але є і ще щось, від чого нам важко.

  Ще важко нам від того, що ми відчуваємо недостатню осмисленість життя людини, її нереалізованість. Так, він трудився все життя, багато зробив. Але в якій мірі він досяг головного, що повинна встигнути людина протягом земного життя? В дуже малій! Він любив, але був далекий від досконалої любові.

  Погано нам ще й тому, що ми передчуваємо, що і нас чекає такий безглуздий, неповноцінний кінець. Озирнімося тому перед смертю - а там, вважай, порожньо. Або ще гірше - темно і соромно. І хотілося б все змінити ...

  Можливо, вам пощастило бувати і на таких похоронах, де не так безпросвітно тоскно. Де відчувається завершеність життя. Може бути, навіть якась радість за людину, що вона прожила таке життя, що вона встигла таке. Згадайте цю людину - і я абсолютно впевнений, ви скажете, що в цій людині відчувалася любов. Таким чином, ви отримаєте в своєму серці відповідь на питання, який же сенс життя справжній.

  Але любові все менше в нашому світі. Багато століть тому було передбачено: настануть часи, коли в світі стане мало любові. Тому більшість тих, хто читають не бували на таких похоронах, де печаль світла. Де ж побачити це світло, що висвітлює закінчений земний шлях людини?

  Почитайте описи смерті православних святих XIX століття і пізніше. Збереглося безліч свідчень сучасників, учасників подій, тому ви зможете отримати достатньо повну і точну картину цих смертей і похорону. І я не уявляю собі, яка людина не захотіла би померти так само. Але, на превеликий жаль, це неможливо. Святі - вони тому і святі, що прожили життя чи великий його відрізок, всіма силами прагнучи до досконалої любові. А ми з вами навіть ще як слід не усвідомили, наскільки нам потрібна вона, ця любов. І дозволяємо різним дрібним і брудним бажанням красти у нас навіть ту любов, яку маємо.

  Вірний сенс життя - це той фундамент, без якого неможливо побудувати щось міцне. У тому числі і будівництва сім'ї він абсолютно необхідний.

  ДМИТРІЙ СЕМЕНИК


  realisti.ru
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (1)
  • Facebook
  • Довідка
  • Написав(ла): Юрій
  • 20 травня 2012 #
  просто і зрозуміло про складне


  --------------------
  Гордість передує падінню (Святі отці).
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com