Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Про непомітні і великі чудеса Різдва

  Про непомітні і великі чудеса РіздваВ українців Різдво Христове часто асоціюється зі снігом, святковою ялинкою, з часом, коли трапляються чудеса. Але коли це сталося в Палестині, снігу і ялинок не було, а чудеса... Чудеса були, але хто їх зауважив? Тільки волхви та пастухи. Ми читаємо про зірку волхвів, про благовістя янголів пастухам, але сприймаємо це як щось, якщо і реальне, то занадто далеке, що сталося десь в просторі казки - в тридев'ятому царстві, тридесятій державі. І це заважає нам побачити божественні промені в тексті Євангелія. Ось волхви розгледіли зірку Спасителя на сході, пішли за нею як язичники за Єдиним Богом, з темряви ідолопоклонства до Світла Істинного, - і зірка йшла перед ними і зупинилася над тим місцем у Вифлеємі, де народився Христос. Ми читаємо і думаємо: от загорілася яскрава зірка або який-небудь парад планет, і це явище вирахували маги-звіздарі (астрологи), і з його допомогою знайшли Христа. Та тільки зірки так не рухаються - з північного сходу на південний захід, весь час прямо перед волхвами, та ще й зупинилася точно над місцем народження Ісуса. І тому ще святий Іоанн Златоуст зробив висновок, що це не могла бути звичайна зірка, нехай навіть дуже яскрава, але ангел в образі зірки - не рідкісне астрономічне явище, але просвітлення язичників і юдеїв.

  Волхви і пастухи дізналися про народження Христа, а хто ще? Дізнався юдейський цар Ірод, і незабаром розгнівався, і наказав побити немовлят. Але для всього іншого світу за межами Ізраїлю, ця подія пройшла практично непомітно. Бог прийшов у світ, і майже ніхто про це не дізнався - не стрепенувся всесвіт, не зійшли з орбіт зірки і планети, не зітхнули глибоко гори. І в цій непомітності найбільшого чуда - істина християнської вістки про спасіння: Бог не нав'язує Себе світові, Він не примушує вірити в Себе, Він любить Своє творіння і бажає, щоб Його любили добровільно, по щирому велінню серця.

  На Різдво ми славимо Немовля Христа, і не завжди розуміємо, що ця подія не просто дивовижна, а перевершує всяке здивування. Той, Хто створив цей безмежний світ, народжується як звичайна дитина у юної юдейської дівчини. Його не вміщають всі небеса і небеса над небесами, але тепер Він лежить на колінах Марії. Він керує галактиками, шляхами і долями всього космосу, - і ось, настав момент, коли Всемогутній заснув на руках своєї Матері як безпорадне Немовля. І дивлячись на Немовля, ми часом схильні забувати, що Він був зачатий і народився, але Мати Його залишилася Дівою - як Сонце проникає крізь скло, аніскільки не пошкоджуючи його. Той, Хто зійшов до нас, щоб зцілити від всіх хвороб, позбавив Свою Матір від скорбот і мук народження. Ми говоримо про Діву Марію як про Матір Бога і Богородицю, і навіть не усвідомлюємо, як це страшно і незбагненно звучить - Богородиця. Бог не просто з'явився на землю, не спустився на неї як недоторканний вогонь і голос, подібний до грому. Ні, Він зійшов тихо, як Дитя, спустився на самий низ буття, від плоті і крові Своєї Матері Безначальний отримав початок, народився як Людина.

  Та чи може Бог і Господь всього сущого так принижуватися? - запитають юдеї, мусульмани, язичники. Не зобов'язати людину схилитися і служити Собі, але, навпаки, - підкоритися законам людського існування, щоб врятувати нас. Бог, Сущий вічно, стає залежним як дитина від Матері, і Вона дає життя Тому, Хто дав її світу і всім істотам, що населяють його. І ми святкуємо народження Вічного, початок Безпочаткового, появу в часі Того, Який вищий часів. І немає межі нашій радості від того, що Світло прийшло у морок простору і часу людських гріхів, і тепер зло і смерть будуть вигнані, і не залишиться їм місця ніде. Адже сьогодні Бог і Людина з'єдналися в Христі, Небо і Земля разом в Одній Особі Всевишнього, Господь явився світові як один з нас - щоб люди, розлучені з Ним, стражденні під тягарем вселенського зла і загального тління, причастилися чистому Сонцю Божої Любові, і зраділи як блаженні, звільнені від пекла і мук Цим Богодитям,- вічно юним і вічно старим.

  Ми святкуємо тихе сяйво Різдва, і ще не відчуваємо, що Бог, Який несе природу, якого носить нині Благословенна Мати і Діва, буде розп'ятий і помре найжахливішою смертю за наш світ, - це Немовля, Яке посміхається зараз, через 33 роки буде страченим. Але це не може затьмарити нашу радість, бо знаємо, що воскресне. Початок же цьому воскресінню - сьогодні, в святійший день Різдва, коли разом з волхвами і пастухами і всім людським космосом, ми можемо вклонитися Божественному Світлу, невимовно прозорому, як може бути прозорою тільки Істина, - і прославити Дитя, яке разом зі своєю Пречистою і царюючою Матір'ю дивиться з любов'ю на нас.. І тому ми хочемо запалити свічки своїх сердець, щоб возвеличити непомітні, незліченні і великі чудеса Різдва Христового...

  КОСТЯНТИН МАТАКОВ
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com