Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Досвід зберігання чистоти – найцінніший досвід

  Досвід зберігання чистоти – найцінніший досвід- Навіщо зберігати цноту до шлюбу?

  - Слухайте, нема чого, якщо справа тільки в технічному виконанні «Закону». І я абсолютно впевнений, що якби свого часу нас хтось навчив би його уважно-уважно слухати, увійти в ту глибину нас, де з нами говорить Бог, тоді б ми не запитували себе - навіщо?

  Напевно, мільйони, мільярди людей чули цей шепіт Бога в ту секунду, коли намагались позбутися невинності або позбавлялися її до шлюбу. Але чи вистачало дослухати його, вслухатися, прийняти Його слова?

  Щоб зрозуміти навіщо себе зберігати до шлюбу, треба зрозуміти, що таке шлюб.

  Адже в шлюбі, на мою думку, відбувається всього лише одна дуже проста, найголовніша в житті річ - дві людини жертвують себе один одному. З цієї секунди вони живуть тільки одне одним, а самі для себе - перестають. Все інше, що в шлюбі трапляється, наприклад, діти - це тільки один з результатів шлюбу, але не мета його. Мета в тому, щоб разом, забуваючи самих себе, дізнаватися любов, дізнаватися Бога.

  Знаєте, я чув таке прислів'я, що в пекло всі входять по одинці, а в рай - обов'язково удвох. Це так легко звучить, але щось дуже вірне виражає. Рай настає на землі, коли немає більше в тобі тебе самого, немає більше спрямованості на себе, немає егоїзму. А таке тільки в шлюбі буває. Або в чернецтві. Третього шляху немає, напевно.

  І ось коли виявляєш такий сенс шлюбу, таке його призначення, тоді станеш себе зберігати для цієї таємниці, захочеш залишитися чистим, незайманим і передати себе в руки однієї людини, одного на все життя, і нехай він тебе вже несе до Бога, на своїх руках. А ти понесеш його. Це, до речі, дуже правильна перевірка відносин - куди він або вона несе тебе? До Бога? Або до себе? Душить своєю любов'ю?

  Насправді все просто для людини, яка знає Бога. Людина уже приблизно здогадується, яке зовнішнє слово або справа, може наблизити до Бога, до щастя цієї Любові або віддалити від неї. І така людина, звичайно з досвідом, сердечно знає, що зберігання невинності - наближає до Бога.

  Зараз в моду увійшла популярна фраза - «цивільний шлюб». Я навіть цього формулювання не розумію. Що значить «цивільний» , адже він - це порушення навіть цивільного закону. Я завжди думав і тепер упевнений, що жінці хочеться мати все-таки чоловіка поряд з собою. А ось у «цивільному шлюбі» - чоловіка якраз немає. Бо єдине, що відрізняє чоловіка від жінки - це вміння брати відповідальність на себе. А відповідальності саме в «цивільному шлюбі» немає. Сенс шлюбу і вінчання полягає в тому, що я починаю відповідати вже перед Богом за цю людину. У всіх інших формах відносин - це таке повільне або швидке з'їдання один одного, в якому від самих себе і від свого егоїзму ніхто не відмовляється.

  Шлюб - це крок величезної Любові, бажання затвердити не себе в людині, а – кохану людину. Не розпочинати статеве співжиття до шлюбу - це може бути і маленькою перевіркою - якщо ти, справді, готовий віддати своє життя іншому, то чого б тобі не потерпіти?..

  І останнє. Якби все це вчасно зрозуміти… Я сам знаю досвід близькості перед шлюбом, і цього не скасувати. Ті, кого я любив, нехай своєю егоїстичної любов'ю, вони теж і до мене знали таку близькість. І, можливо ту, яку я полюблю, полюблю дуже, справжньою жертовною, якщо зумію, любов'ю, теж буде знати таку близькість в минулому? Тоді що ж тепер? Нічого. Досить нашого однакового до цього відношення, нашої віри, що ми зійшлися не дрібною пристрасною «любов'ю», що ми зійшлися не для того, щоб дивитися без кінця один на одного і затулити собою весь світ один одному, а для того, щоб, як каже мій улюблений Сурожський, «разом дивитися в одному напрямку». І тоді, я впевнений, наша перша шлюбна ніч буде ніччю двох незайманих.

  - Деякі вважають, що треба набратися досвіду, перш ніж вступати в шлюб. А як його набратися, зберігши цноту?

  - А досвід зберігання невинності - хіба не досвід? Ще й який! І про відносини він може пояснити набагато більше, ніж досвід різних близьких. Світ навколо стає більшим рівно настільки, наскільки сама людина вміє увійти всередину себе. Я багато разів це перевіряв.

  Чому старець, позбавлений нашого метушливого ковзання по життю, читання газет, звідки знає і про нас, і про весь світ навколо більше за нас самих?
  Так і тут: зберігання невинності - це зовнішнє вираження внутрішнього віддання себе Богові. А Він роз'яснить тобі настільки, скільки ніякий досвід життя не зуміє.

  Борис Корчевніков
  realove.ru
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com