Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Звернення з нагоди Дня захисту дітей

  Возлюбленні в Господі діти, брати і сестри! Христос Воскрес!

  Звернення з нагоди Дня захисту дітейВ ці дні, коли ми з особливою радістю переживаємо Пасху Господню, випадає відзначення Міжнародного дня захисту дітей, 1 червня. «Пустіть дітей приходити до Мене, адже таких є Царство Небесне» (Мф. 19:14) – ці євангельські слова Христа Спасителя є для нашого часу найбільш актуальними. Сьогодні увага всіх релігійних, державних і громадських структур переймається проблемою підростаючого покоління.

  Формування суспільства ХХІ століття витісняє на задвірки людської свідомості бажання всебічного розвитку особистості, звужуючи її до матеріального чинника. Такий спосіб мислення ті, хто стає батьками, переносять на виховання власних дітей часто вважаючи, що основним їхнім завданням є забезпечити дитині лише матеріальні блага.

  Ми часто забуваємо про те, що дитина є також образ Божий. За вченням Православної Церкви життя людини розпочинається з моменту зачаття, тобто, уже з цього моменту в материнському лоні перебуває, дух, душа і тіло нової людини, яка потребує нашого особливого захисту і уваги. Нажаль сьогодні зростає тенденція загрози самому інституту народження дітей, яка заперечує відповідальність людини, як перед близькими так і перед суспільством в цілому. Тому від цього, чи зможемо ми відродити усвідомлення святості материнства і величі батьківського обов’язку, залежить майбутнє як Церкви так і Держави.
  Особливим рушієм виховання майбутнього покоління є і буде сім’я. Сім’я як Мала Церква, як союз чоловіка і жінки – допомагає людині не лише правильно вибудувати відносини між чоловіком і дружиною, дітьми і батьками, але й виховати в ній відповідальне відношення до життя, до служіння Церкві, Державі і ближнім.

  Дитина має право на те, щоб розвиватись у повноцінній сім’ї, де батьки живуть згідно з Божими заповідями та плекають здорові християнські традиції.
  Надзвичайно велике значення має виховання в дитячому віці, коли закладаються основи особистості. Адже ці роки в подальшому визначають все наше життя. Електронні засоби спілкування нашого часу, комп’ютерні ігри відчужують дітей одне від одного, закривають дитину в собі, дають можливість дитині вибудувати нереальний віртуальний егоїстичний всесвіт. Ми забуваємо, що через реальне спілкування дитина вчиться милосердю, співчуттю і взаємодопомоги, вона вчиться співпереживати чужий біль, виконувати заповідь любові до ближнього, а відтак, віднаходити в своєму житті шлях до Бога. Все це є можливим через створення відповідних умов для гри та творчого розвитку серед своїх однолітків.

  Наше майбутнє, майбутнє нашої країни формується в кожній сім’ї. Міцна сім’я, добре освічені і морально виховані діти – це майбутнє високодуховної, економічно і соціально стабільної нації.

  Нехтування сімейними цінностями, в тому числі під впливом засобів масової інформації, які часто пропагують насильство та споживацькі інтереси, стає причиною зростання кількості дітей, що потребують захисту, як такі, що позбавлені родинного затишку.

  Звернімо сьогодні свою любов не лише на своїх дітей, але й на тих, які виховуються в дитячих будинках та інтернатах. Більшість дітей, які залишились без батьків, втратили найцінніше – сімейне спілкування, яке лише здатне повноцінно зростити любов до Бога, рідної землі та ближніх.

  Господь дає нам можливість подарувати свою любов. Турбота про дітей, у яких з різних причин не має батьків, вимагає від нас не лише співчуття, але й дієвого вагомого духовного подвигу. До нас звертається Господь: «хто прийме одне таке дитя в Моє ім’я, той Мене приймає» (Мф. 18,5). Діти-сироти чекають від нас дієвої участі в їхній долі, вони потребують нашої реальної допомоги, нашого розуміння і молитви.

  Впевнений, що співпраця Церкви, держави і громадськості в царині захисту дітей здатна принести добрі плоди, які справді, допоможуть у вирішенні багатьох питань. Від кожного з нас: священників, батьків, вихователів, наставників, службовців – залежить чи сьогоднішня дитина стане істинним сповідником Церкви Христової та патріотом нашої Держави.

  Щиросердечно вітаю всіх з Днем захисту дітей!

  Нехай же Господь благословить усіх нас!
  Єпископ Львівський і Галицький Філарет

  2013 року Божого
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com