Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Праведний Іоан Кронштадський про гріх (частина I)

  Праведний Іоан Кронштадський про гріх (частина I)Чому всілякий миттєвий порух серця до гріха вважається гріхом і негайно карається? - Тому що гріх у малому являється задатком гріха у великому. Бо душа людська є проста істота і один миттєвий порух серця до гріха вже є гріхом. Отож, оскільки всілякий малий гріх веде до великого, то він і карається в самому початку і повинен бути знищеним.
  ***
  Не живе Господь у серці в якому панує жадібність, пристрасть до земних благ, до земних насолод, до грошей. Доведено на досвіді і пізнається щодня, що в тому серці живе жорстокосердя, гордість, зарозумілість, презирство, злоба, мстивість, заздрість, скупість, метушливість і марнославство, злодійство, обман, лицемірство і притворство, хитрість, улесливість і плазування, блуд, сквернослів'я, буйство і зрада, клятвопорушення.

  ***
  Серце за хвилину може змінитися декілька разів до доброго чи до поганого, до віри або невір'я, до простоти чи лукавства, до любові і ненависті, до доброзичливості і заздрості, до щедрості і скупості, до цнотливості і блуду. О, яка непостійність! О, скільки небезпек! О, яка потрібна тверезість і увага до себе!
  ***
  Наскільки я пошкоджений гріхом! Що-небудь погане, нечисте негайно думається, відчувається в серці, а добре, гарне, чисте, святе частіше тільки думається і промовляється, а не відчувається. Горе мені! Поки що зло ближче до мого серця, аніж добро. Окрім того, зло тільки подумав або відчув - і негайно готовий його вчинити і вчиниш швидко і зручно, якщо не маєш страху Божого, - а на «добро, яке належить мені чинити - не знаходжу сил», і задумане добро часто відкладається у довгий-довгий ящик.
  ***
  Не змішуй людину - цей образ Божий - зі злом, яке в ньому, тому що зло є тільки випадкове нещастя, хвороба, мрія бісівська, але єство людини - образ Божий - все ж у ній залишається.
  ***
  Всіляка скорбота і утиск виникають від маловірства або від якої-небудь пристрасті, прихованої всередині, або від іншої якої-небудь нечистоти, від того, що в серці диявол, а Христа немає в серці. Христос - спокій, свобода душі і світло несказанне.
  ***
  Безмірно великий світ, безмірно багато істот, що заселяють його, але який лад у всьому перебігу, у всьому житті природи. Безмірно великий світ Ангелів, але який лад у світі ангельському, яке суворе виконання волі Божої! Великий світ людський, але скільки в ньому безчинства, свавілля, неподобства і через те - лиха, хворіб, смертей, війни, голоду, повеней, пожеж, лиха від бурі і негоди, лиха від п'янства, ненажерливості і грошолюбства, неправди, клятвопорушення, від вбивства і самогубства.
  ***
  Одна із немочей людського духу - зашкарублість і лінивство до пізнання істини, особливо істини віри і благочестя. Чому найлінивіше навчаються підлітки і навіть дорослі і старці? Істинам віри і благочестя. Про це свідчить численний досвід.

  Праведний Іоан Кронштадський
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com