Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Духовно-моральне царство і його члени (частина 2-га)  Духовно-моральне царство і його члени (частина 2-га)Царство, чи Церкву, Господа нашого Ісуса Христа складали, складають і складатимуть тільки ті, хто щиро у Нього вірить. Отже, членами Його Церкви стали віруючі і старозавітні і новозавітні, і всі ті, хто перейшов уже у загробний світ, і всі добрі ангели, як свідчить святий апостол Павло: "Але ви приступили до гори Сіону і до міста Бога Живого, до Єрусалима небесного, і до безлічі Ангелів" (Євр. 12;22). Члени духовно-морального царства складають одне духовне тіло Христове, Його Церкву (Еф. 1;23; Кол. 1;18). Обов'язки всіх членів царства однакові: славословити Бога (Апок. 5;12; Флп. 1;10,11).

  Члени, які перебувають на землі, складають Христову Церкву воюючу, земну, видиму, а ті, хто перейшов у життя загробне і догодив Богу разом з добрими ангелами, складають Церкву торжествуючу, небесну, невидиму.

  Ті ж, хто не досягнув досконалої святості на землі і переселився у світ загробний і перебуває там немовби у хворобливому стані. Вони ще не втратили права бути членами Христової Царства; але й не мають основ сприйняти блаженство. Усі ці стани духовних та духовно - моральних істот перебувають між собою у союзі і співвідношенні. Отже, кожний член не змінює свого ставлення до інших членів при зміні тільки місця.

  Якщо ж природа, мета буття і діяння та закони мешканців обох світів однакові, то можливим є, хоча і не легким, спілкування між світами духовним - загробним і нинішнім - земним. Що ж це було б за царство, який би це був дім, де члени не мали б ніяких відносин один із одним? Якби між моральними істотами не було ніяких відносин, то як могли б ангели радіти за душу, що кається на землі? Падінням Адама безпосереднє спілкування з духовним світом перекрилося, залишилося тільки посереднє спілкування. Члени морального царства не роз'єднані так, щоб зовсім не знати один одного. Чим вище людина сьогодні підніматиметься у духовній досконалості, тим більше і ясніше відкриватиметься спілкування з нею невидимого світу.

  Духовна природа одна для всіх і складається з розуму і вільної волі. Для всіх духовних і духовно-моральних істот одна істина, один закон і святості, одна мета буття і дії, одні обов'язки, моральна досконалість і блаженство. Ось єдність між усіма членами Царства Божого, між Церквами торжествуючою і воюючою, або між світами духовним і земним моральним.

  Союз, єдність відносини і спілкування світів нинішнього і загробного не вигадка чи фантазія. Це внутрішня духовна нероздільна єдність. Основою такого спілкування служать такі чотири істини:
  1) Спільний Бог для духовних і духовно-моральних істот.
  2) Небесне духовне царство для ангелів і для душ праведників.
  3) Духовна природа з її властивостями.
  4) Святе Письмо як духовно-моральна платформа.

  Господь наш Ісус Христос Своєю благодаттю є основою єднання, і союзу, відносин світів земного і загробного. Бог один для всіх живих і мертвих перед лицем Якого усі живі (Мт. 22;32); Бог спільний Творець ангелів і душ людських, Цар, Отець і Спаситель, як тих, які перебувають ще на землі у своїх тілах, так і тих, які перебувають у світі загробному духовному.

  Хоча для померлого у Бозі минув час духовного сіяння, але він як член Христового Тіла - Церкви ще відкритий і доступний для духовних і благодатних впливів з боку і за допомогою живих дітей святої Церкви. Яким чином померлому допомогти, щоб він став Христовим? Саме так, як хрещений батько при хрещенні ручається за віру того, кого хрестять, і своєю запорукою відкриває вільний шлях благодаті святого хрещення, чи як здорові моляться за здоров'я хворого, чи люди похилого віку за дітей. В усіх випадках за віру тих, хто просить, дасться благодать тому, за кого благають. Так і в молитві за померлого положімо віру, а вона приверне до померлого благодать Христову.

  ПРОДОВЖЕННЯ

  За матеріалами книги ієрея Василія Клим'юка «У Бога всі живі»
  Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com