Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Як часто Ви вживаєте алкоголь?
  кожний день
  2-3 рази на тиждень
  один раз на тиждень
  у свята
  не вживаю
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Вплив алкоголю на моральність людини

  Зміна характеру


  Унаслідок змін мозку і центральної нервової системи, а також звичних для алкогольного і питущого клімату правил поведінки, починається зміна характеру людини: втрачається здатність уважно вислуховувати інших, стежити за своєю мовою, контролювати поведінку; з'являється балакучість, хвастощі, він стає безтурботним. Настрій робиться то нестримно веселим, то плаксивим, то гнівним. Він кричить, свариться, здійснює агресивні дії. Непристойні зауваження, спрощені і вульгарні жарти. Незрідка ведуться збочені еротичні розмови. Завдаються образи, здійснюються вчинки, що порушують суспільну безпеку. Інколи відбувається пробудження низьких схильностей і пристрастей.

  Деградація особистості


  Поряд з враженням розумових функцій кори головного мозку мають місце глибокі зміни моральності. Як самі вищі і найбільш досконаліші відчуття, як вінець в розвитку функцій мозку вони страждають дуже рано. І перше, що ми спостерігаємо у п'ючих людей, це байдужість до етичних інтересів, які з'являються дуже рано, в ту пору, коли ще розумові і мислительні акти залишаються майже незмінними. Воно виявляється у формі часткової етичної анестезії, у вигляді повної неможливості відчувати відомий емоційний стан. Чим більше і довше п'є людина, тим сильніше страждає її моральність. Алкоголіки незрідка не відчувають при цьому анінайменшої суб'єктивної реакції. Такого роду стан абсолютно аналогічний етичному ідіотизму і відрізняється від нього лише способом походження. Падіння моральності позначається у втраті сорому. У цілому ряду наукових робіт доводиться велика охоронна сила сорому і велика небезпека такої отрути, як спиртні «напої», які володіють властивістю знижувати силу і витонченість цього відчуття.

  До неминучих наслідків падіння моральності належить збільшення брехні або, принаймні, зменшення щирості і правди. Втрату сорому і втрату правдивості народ зв'язав в нерозривне логічне поняття «безсоромній брехні». Брехня тому і зростає, що людина, втративши сором, втратила в той же час в своїй совісті і найважливіший етичний коректив правдивості. У документах, освітлюючих наростання пияцтва в нашій країні в період акцизного продажу спиртних «напоїв», переконливо показано, що паралельно з наростанням пияцтва зростали і злочини, в числі яких кривоприсяга, лжесвідчення і помилковий донос зростали швидше. Здатність переживати почуття сорому втрачається такими, що п'ють дуже рано; параліч цього високого людського відчуття знижує людину в етичному сенсі значно більше, ніж будь-який психоз. Це прекрасно розумів Лев Миколайович Толстой. У своїй статті «Для чого люди одурманюються» він пише: «...не в смаку, не в задоволенні, не в розвазі, не у веселості лежить причина всесвітнього поширення гашишу, опіуму, вина, тютюну, а лише в потребі приховати від себе вказівки совісті». Тверезому совісно вкрасти, совісно убити. П'яному нічого цього не совісно, і тому, якщо людина хоче зробити вчинок, який совість забороняє їй, вона одурманюється.

  Люди знають цю властивість вина заглушати голос совісті і свідомо вживають його для цієї мети. Мало того, що люди самі одурманюються, щоб заглушити свою совість, знаючи, як діє вино, вони, бажаючи змусити інших людей зробити вчинок, осоружний їх совісті, навмисне одурманюють їх. Всі можуть відмітити, що люди, що аморально живуть, більш за інших схильні до одурманюючих речовин. Інше відчуття, що легко втрачається п'яницями, — страх. Ослабіння страху може, на думку психіатрів, спричинити серйозні наслідки. Якщо пригадати, що страх в своїх високих проявах перетворюється на боязнь зла і в побоювання наслідків зла, то стає зрозумілим високе роль охорони здоров'я завдяки цьому відчуттю в питаннях моральності. Почуття страху і відчуття сорому глибоко змінюються у п'яниць, втрачаючи найістотніші складові частини свої. Згідно цьому міняється і міміка.

  Всі відчуття у п'ючих людей змінюються таким чином, що із складних душевних актів втрачаються самі піднесені і тонкі елементи, і людина у всіх своїх душевних проявах огрубіває. Вищі відчуття, вищі форми їх перетворюються на нижчі.

  При тривалому вживанні спиртних «напоїв» розвивається не проста скоропроходяща неправильність характеру, але і глибші зміни. Подібну зміну в характері і поведінці людей виробляє лише божевілля в періоді вторинного недоумства. Рано слабшає сила волі, що приводить врешті-решт до повного безвілля.

  Думки втрачають глибину і обходять труднощі, замість того щоб їх вирішувати. Круг інтересів звужується і залишається одне бажання — напитися. У випадках, що далеко зайшли, справа доходить до повного отупіння і маразму. Чим більше людей п'є, тим різкіше міняється психічне життя самого суспільства: поряд з появою великого числа ідіотів, дебілів (в результаті зачаття у п'яних батьків) і схиблених унаслідок тривалого вжитку алкоголю в суспільстві знаходиться відоме число суб'єктів, ще здорових в розумовому відношенні, але вже не вільних від змін характеру, викликаних алкоголем. І це не прості, скороминучі неправильності характеру, а глибші зміни.


  Українською перекладено за матеріалами сайту Твереза Україна


  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (3)
  • Facebook
  • Довідка
  Ну і фотка))))))))) wink wink wink
  • Написав(ла): Юрій
  • 28 кві 2009 #
  по темі)


  --------------------
  Гордість передує падінню (Святі отці).
  • Написав(ла): Юрій
  • 30 кві 2009 #
  Не впивайтесь вином, в якому розпуста (Еф. 5:18)


  --------------------
  Гордість передує падінню (Святі отці).
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com