Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Про роль жінки в Церкві. Кілька зауважень про Церкву та суспільство
  Про роль жінки в Церкві. Кілька зауважень про Церкву та суспільствоНе секрет, що суспільство - його філософія, ідеологія, культура - має великий вплив на християнську думку. Проповідуючи християнство в елліністичному світі, Церква користувалася термінологією і методикою зрозумілою елліністичному суспільству; існуючи в рамках Римської Імперії, Церква богословила образами політичними та юридичними; зіткнувшись з радянським богоборством, Церква шукала шляхи протистояння; а живучи в умовах сучасного матеріалізму, Церква полемізує з ним, викриваючи його духовну убогість.

  З іншого боку, Церква - це не тільки наші небесні покровителі, але й ми, цілком земні люди, схильні до впливу ідеології, пропаганди, духу часу, виховання, різних помилок і модних філософій. Ми не тільки виносимо щось з Церкви, а й вносимо в неї, в її життя і в її світогляд. Це не завжди погано. Уявіть, що вам в трирічному віці сказали б, що ваш життєвий досвід вичерпаний, що вчитися тепер потрібно тільки на прикладах з життя попередніх поколінь, і що до своїх думок, переживань і особистого досвіду потрібно ставитися або з недовірою, або зовсім їх відкидати. Як це було б абсурдно по відношенню до окремого християнина, також абсурдно було б консервувати Церкву четвертим або п'ятим століттям, як банку солених огірків.

  Однак, потрібно пам'ятати, що наші особисті переживання не завжди можуть бути мірилом всіх речей, і що велосипед варто винаходити тільки після того, як ми познайомимося з вже існуючими моделями, але не раніше цього. Здається, у диякона (нині протодиякона) Андрія Кураєва десь є дуже повчальний приклад. Він пише, що ми ніколи б не подумали вказувати нейрохірургу як саме оперувати на головному мозку або пілоту сучасного реактивного літака, які саме кнопки йому натискати. Але чомусь багато людей вважають себе авторитетами у справі управління церковним кораблем і піддають сумніву той шлях святості, яким ось уже два тисячоліття його ведуть ті люди, яких Господь поставив керманичами.

  Неважко зрозуміти, що деякі з сучасних претензій до Православної Церкви виходять з нерозуміння того завдання, яке Христос поставив перед Своєю Нареченою. Наприклад, в завдання Церкви не входить встановлення загальної рівності статей, націй або статусів в рамках земної історії. Це зовсім не означає, що Церква не може зайняти ту чи іншу позицію щодо дискримінації, безправ'я або рабства. Однак викорінення рабства земного не входить в прямі завдання Церкви, яка проголошує Христову перемогу над рабством гріха, до якої однаково може долучитися і чоловіча стать, і жіноча, і раб, і вільний (Гал. 3:28), і білошкірий, і чорношкірий християнин.

  Церква завжди абсолютно і неухильно проголошувала благу звістку, почуту від Самого Господа - «зцілювати упокорених серцем, проповідувати полоненим визволення, сліпим прозріння, випустити пригноблених на волю» (Лк. 4:18). Але це не означає, що кожен член Церкви, навіть з високопоставлених, завжди був вірний духу і букві Євангелія. Наша прихильність до землі занадто часто дає про себе знати в нашому ставленні до речей небесних. Бажаючи собі земних благ, ми й Христа уявляємо собі земним царем, забуваючи, що царство Його не від світу цього (Ін. 18:36). Домагаючись земного авторитету, ми і з Христа робимо якогось тирана, забуваючи, що Він прийшов послужити, а не для того, щоб Йому служили (Мк. 10:45). Нарешті, намагаючись підпорядкувати собі дружину, «піднявши голос» (Лк. 11:27), ми занадто часто цитуємо слова «дружина нехай боїться свого чоловіка» (Еф. 5:33) і занадто рідко «чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї »(25). У такому збоченому «богослов'ї» зовсім не вина Церкви, а навпаки наша занепала природа. Хоча і є такі твори деяких священнослужителів, як «Домострой» , але вони не відображають власне християнського розуміння проблеми статей, а лише вказують на сучасний стан речей у суспільстві, причому автор «Домострою» свідомо намагався пом'якшити існуючі звичаї, вказуючи варварам на принципи євангельської любові. Тобто, такі творіння, як «Домострой», представляють швидше соціально-історичний інтерес, ніж є еталонами взаємовідносин між християнським подружжям.

  Але найбільш вражаюче, мабуть, не в тому, що відбиток нашої гріховності лежить на церковній літературі, а в тому, що навіть Святе Письмо змушене брати до уваги нашe жорстокосердість. Дивовижний приклад цьому знаходимо в діалозі Христа з законниками: «...як же Мойсей заповідав...? - ...Мойсей по жорстокосерді вашому дозволив вам.., а спочатку не було так.. але Я кажу вам ...» (Мф. 19: 7-9 ). Тобто, ми повинні бути максимально обережними, коли цитуємо Письмо, щоб дивитися на Божественне одкровення не через призму нашого егоїзму і жорстокосердості, а очима Самого Чоловіколюбця - Джерела цього одкровення.

  Читати продовження - Жінка в Церкві

  Переклала українською Катерина Тимик,
  Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com