Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Аборт з медичної точки зору

  Впродовж історії людства аборт був «каменем спотикання» медичної етики, філософії, юриспруденції та теології, хоча пошуками методів абортації займались ще лікарі стародавнього світу. Гіппократ (бл. 460 - бл. 377 до Р.Х.) писав про аборти: «Я не дам нікому смертельного засобу і не покажу шляху для подібного задуму; точно так само не дам ніякій жінці абортивного песарію». Згадки про аборт зустрічаються в древніх рукописах Стародавнього Китаю понад 4600 років тому. Також є свідчення того, що стародавні жителі Австралії розривали навколоплідний міхур з ціллю смерті плоду через викидень. Жінки Східної Африки робили аборт за допомогою спеціальних дерев’яних паличок.

  Для початку постараємося коротко висвітлити аборт з медичної точки зору.

  Аборт – це переривання вагітності на строку, що не перевищує 28 тижнів. Це убивство власної дитини. І нехай вона ще зовсім крихітна, і лікарі називають її «плід», але це вже маленька людина.

  Аборт з медичної точки зору


  Аборти бувають різні:

  1. Аборти мимовільні. Це коли внаслідок різних захворювань, під дією інфекцій, отруєнь або інших факторів вагітність переривається. У народі це називається «викидень». У багатьох випадках при оперативному реагуванні життя дитини вдається врятувати.
  2. Вакуум-аспірація (міні-аборт). Такий аборт робиться на строку вагітності не більш 4-5 тижнів (оптимально до 20 днів від дня затримки). Процедура проводиться під місцевим наркозом. У порожнину матки вводиться вакуумний відсмоктувач, який вилучає плодове яйце.
  3. Медикаментозний аборт. Хірургічного втручання не відбувається. Вигнання плодового яйця здійснюється за допомогою спеціальних таблеток. Такий аборт робиться до 63-го дня з моменту затримки місячних і ТІЛЬКИ під спостереженням лікаря.
  4. Інструментальний аборт. Це самий травматичний і найпоширеніший аборт. Проводиться на строках до 16 тижнів вагітності. Лікар наосліп вишкрібає матку пацієнтки спеціальними інструментами, потім видаляє великі частини дитини щипцями. Робиться під місцевою або загальною анестезією.
  5. Малий кесарів розтин роблять від 16 до 28 тижнів.
  6. Інтраамніальне введення у плодовий міхур сольових розчинів, який обпікає тіло дитини та спричиняє її смерть. Дитина вмирає довго й болісно.

  Наслідки аборту:

  Ускладнення з боку матки - у першу чергу це розриви шийки матки, кровотеча, перфорація і розриви стінок матки. Найбільш розповсюджені методики переривання вагітності припускають маніпуляції всередині матки "наосліп", унаслідок чого ризик ушкодження шийки або стінки матки досить високий. Крім того, при багаторазових вишкрібаннях стінка матки може стоншуватися настільки, що виношування подальшої вагітності стає неможливим. Запальні процеси в матці нерідко виникають у результаті інфікування травмованої шийки або стінки матки під час проведення штучного переривання вагітності. Слід зазначити, що такий запальний процес відрізняється стійким тривалим плином і лікування його вкрай важке. Результатом цього може стати також безплідність.

  Запальні процеси в малому тазі - аднексит (запалення придатків матки), пельвіоперитоніт і перитоніт (запалення тазової очеревини і всієї очеревини), - усі ці захворювання можуть розвиватися в результаті інфікування в ході операції штучного переривання вагітності. Результатом цих захворювань може стати безплідність жінки, а в окремих випадках навіть її загибель.

  Ускладнення після абортів можуть розвиватися в жінки через деякий час (через декілька місяців і навіть кілька років). У 18% жінок через два місяці після зробленого аборту розвивається хронічне запалення придатків матки, у 11% - ерозія шийки матки, у 7% - ендоцервіцит, у 4% - різні порушення менструального циклу. Через два роки після зробленого аборту ці показники збільшуються в кілька разів.

  Одним з найбільш грізних ускладнень абортів у жінок, які не народжували, є різке збільшення ризику розвитку злоякісних пухлин (раку) грудей. Як відомо, цей вид злоякісних пухлин займає перше місце серед причин смертності від онкологічних захворювань в усьому світі. Дослідження показують, що в жінок, що не родили і зробили аборт, ймовірність розвитку раку грудей збільшуються на 300%, а якщо така жінка мала кілька абортів, і перша дитина в неї народилася не раніше 35 років, то ризик зростає в 8 разів.

  Особливе місце серед всіх ускладнень абортів займає постабортний синдром. Цей синдром містить у собі різні симптоми, як фізіологічні, так і психологічні та психічні. Багато хто з цих симптомів жінка ніяк не пов’язує з минулим абортом. Найбільш розповсюдженими ознаками постабортного синдрому є: безплідність і проблеми з зачаттям, передчасні пологи, викидні, позаматкова вагітність, сексуальні розлади, депресії, почуття провини, суїцидальні нахили, розпач, бажання ще однієї вагітності, анорексія (відсутність апетиту), нічні кошмари про дітей і т.д.

  Звичайно, не коректно говорити, який з видів абортів кращий. Вони всі небезпечні для здоров'я, а іноді й життя жінки. Кращого методу нема! Будь-який аборт може призвести до серйозних наслідків для жіночого організму, незалежно від того, перший він або третій і яким способом був зроблений.

  Голосуй за заборону абортів в Україні! https://petition.president.gov.ua/petition/57


  Аборт з медичної точки зору


  ПРОДОВЖЕННЯ: Що пише у Біблії та канонах про аборти?

  Підготував Шлемко Василь
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com