Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Духовно-моральне царство і його члени (ч. 7-ма)  Духовно-моральне царство і його члени (ч. 7-ма)Читати частину 6-ту

  Якщо сумним для святих і добрих душ, що перебувають у загробному світі, є наше аморальне, неправильне життя на землі - життя не в дусі Христовому, то що ж казати про загробний стан тих душ, які чекають від живих собі допомоги?

  Про марність молитви Господь вчить: "вустами шанують Мене, а серце їхнє далеко від Мене!" (Мт. 15:8; Мк. 7:6). Чи можуть померлі батьки, матері, подружжя, брати, сестри, друзі і знайомі, за яких ми молимося упокоїтися в Господі, коли ми, живі їхні діти, подружжя, брати, сестри, друзі живемо, тобто мислимо і діємо, не в дусі Христовому? Що може бути жахливішим від пекельного стану? Однак, за словами Господа, і при такому гіркому становищі нещасний багач уболівав душею за життя своїх братів на землі. Життя братів породжувало цей біль, отже, не було б такого болю, якщо б жили вони богоугодно. Отож ми можемо нашим життям дати померлим чи спокій, чи скорботу.

  Наша свята Церква за померлих молиться так: "Упокой, Господи, душі рабів Твоїх, які померли у вірі та сподіванні воскресіння. Упокой, Господи, всіх православних християн". Ось за кого молиться Церква і з ким вона в нерозривному союзі і спілкуванні. Отже, немає союзу та спілкування з померлими нехристиянами, так само як і з християнами тільки за ім'ям, і з тими, хто скінчив життя зовсім не по-християнськи: не у вірі й надії християнській; а також і з свідомими самовбивцями. Для справжнього християнина, крім самогубства, жодний рід смерті не розриває союзу і спілкування з живими - з Церквою. Для християнина, відданого волі Божій, жодна насильницька смерть, наприклад: потонути, згоріти у вогні, вдавитися, бути вбитим на війні чи розбійниками, заблукати і в цей час померти від холоду, спеки, голоду тощо - не страшна, бо не розриває його союзу і спілкування з усіма членами Церкви Христової. За нього моляться святі, моляться і живі, як за живого члена Єдиного Живого Тіла.

  Третя основа єднання, союзу, відносин і спілкування світів нинішнього і загробного є безсмертний дух і його властивості: любов, співчуття та ін. Співчуття є плід любові і є живе прийняття до серця стану ближнього. Апостол Павло свідчить, що любов - безсмертна, вона "ніколи не перестає" (І Кор. 13:8), а отже, стан померлих (їхній спокій чи неспокій) у нерозривному внутрішньому співвідношенні з життям живих. Говорячи про члени нашого тіла, разом з тим апостол говорить і про члени тіла Христового, Його Церкви. Кожен на досвіді переконаний у тому, що члени його тіла служать, допомагають, співчувають один одному; так само і люди, де б не знаходились, становлять один дух і одне тіло, повинні служити, допомагати, любити і співчувати одне одному. Якщо тільки душа не втратила божественної любові, то де б вона не була, за гробом чи ще у тілі на землі, не може не брати живої, діяльної участі у стані душ, близьких їх, де б вони не знаходились. За такої умови мертві співчувають живим, і живі повинні співчувати мертвим. Живі і мертві, як члени одного духовного тіла Христового, за вченням святого апостола Павла, знаходяться у взаємному між собою співчутті, бо пов'язані "безсмертною любов'ю, яка ніколи не перестає".

  Продовження тут

  За матеріалами книги ієрея Василія Клим'юка «У Бога всі живі»
  Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com