Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Великий піст 2024
    У 2024 році Великий піст розпочинається 18 березня і триватиме до…
  • Православні молитви за воїнів
    Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
  • Різдво Христове
    ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! Підбірка публікацій про Христове Різдво - …
  • Великомучениця Варвара
    Життя святої Варвари Тропар, величання, кондак, прокимен, причасний …
  • Апостол Андрiй Первозваний
    Життя святого Андрія Первозваного Святий апостол Андрій на Київських…
  • Популярне
  • Великий піст 2024
    У 2024 році Великий піст розпочинається 18 березня і триватиме до…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Березень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
    Березень 2024 (1)
    Лютий 2024 (1)
    Грудень 2023 (2)
    Листопад 2023 (3)
    Жовтень 2023 (2)
    Вересень 2023 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Життя святителя Досифея (Досифтея), митрополита Сучавського і всієї Молдавської землі

    Життя святителя Досифея (Досифтея), митрополита Сучавського і всієї Молдавської земліСвятитель Досифей (Досифтей), Митрополит Сучавський і всієї Молдавської землі (в миру Димитрій Баріле) народився 1624 року в Молдавії. Благочестиві батьки намагалися забезпечити сину належну освіту та виховання. За сприяння Митрополита Київського святителя Петра (Могили) юний Димитрій навчався у школі при монастирі Трьох Святителів у Яссах, а пізніше у школі Львівського православного братства, де вивчав богослов'я, латинь, грецьку, церковно-слов'янську, румунську, польську та єврейську мови.

    Освічений, скромний, смиренний юнак став послушником, а у 1649 році прийняв чернечий постриг у монастирі Побрата. Згодом, зваживши на чесноти та подвижницьке життя, братія обителі обирає ієромонаха Досифея (Досифтея) своїм духівником та настоятелем.

    У 1658 році Досифей був обраний єпископом Хушським, а з 1659 року - єпископом Романським. Посівши архієрейську кафедру, він залишався прикладом смирення та терпіння, сприяв відновленню багатьох храмів та монастирів.

    У 1671 році святитель Досифей став Митрополитом Сучавським і всієї Молдавської землі. Та вже у 1673 році Святитель був вимушений залишити батьківщину через військові дії Османської імперії та польського короля Яна Собеського на території Молдавії. Митрополит переїхав до Речі Посполитої, де перебував до 1675 року.

    Після свого повернення святитель Досифей зробив значний внесок у розвиток молдавської культури та духовності. У 1681 році за сприяння Московського Патріарха Іоакима він відновив книгодрукування у Молдавському князівстві.

    Святитель Досифей сприяв впровадженню румунської мови у богослужбове життя Молдавської Церкви. Митрополит перекладав церковну літературу на румунську мову, зокрема здійснив віршований переклад Псалтиря. Його перу належить чотири томи Житій святих.

    Аскет і молитвеник, святитель Досифей відвідував монастирі, скити та окремих ченців-самітників по всій єпархії, задовільняв їхні потреби та навчався у них подвижництву.

    Особливо шанував святитель Досифей мощі святого великомученика Іоанна Нового, які за його наказом були перенесені в собор міста Ясси. У неспокійні часи Святитель влаштовував величні хресні ходи з мощами святого для піднесення духу земляків.

    Прагнучи звільнення Молдавії від турецького поневолення, святитель Досифей очолив групу молдавських бояр, що прагнули зближення з єдиновірною Московією. За його участі у 1674 та 1684 роках проходили переговори про перехід Молдавського князівства в московське підданство.

    Влітку 1686 року війська короля Яна Собеського розграбували молдавські землі та захопили у заручники святителя Досифея разом із мощами Іоанна Нового та скарбницею митрополії. Так Святитель потрапив у Галичину.

    Спершу місцем його перебування було місто Стрий, а з 1691 року - галицька резиденція Яна Собеського - місто Жовква поблизу Львова.

    Перебуваючи у полоні, Святитель не полишив звичних для нього подвигів посту, молитви та благодійництва. У своїх листах Святитель висловлював сподівання на повернення до спустошеної війнами батьківщини.

    Саме в Жовкві, біля мощей глибокошанованого ним великомученика Іоанна, 30 листопада 1693 року смиренний Архіпастир Молдавської землі відійшов у вічність та був похований у місцевому монастирі Різдва Христового.

    Труди святителя Досифея як церковного та державного діяча затвердили пам'ять про нього у церковній та світській історії Молдавії та всієї Румунії. Зважаючи на це, рішенням Священного Синоду Румунської Православної Церкви від 14 жовтня 2005 року святителя Досифея (Досифтея) було прославлено в лику святих.

    Пам'ять святителя Досифея (Досифтея), Митрополита Сучавського і всієї Молдавської землі, святкується 26 грудня та у Неділю третю після П'ятидесятниці із Собором Галицьких святих.

    За матеріалами книги "Собор Святих Землі Галицької"


    ____________________________
    гідромасажні ванни - великий
    вибір гідромасажних ванн за
    різними ціновими категоріями
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com