Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Проповідь у першу неділю Великого посту

  Неділя Торжества Православ’я  В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!


  Одним з основоположних догматів Православної Церкви є догмат іконошанування. Справді, коли ми заходимо у храм Божий, найперше, що падає нам у вічі – це є велика кількість ікон, на яких зображено Господа Ісуса Христа, Пречисту Діву Марію, святих угодників Божих… Сенс ікони полягає в тому, що вона полегшує нам справу спілкування з Богом. Набагато легше молитися тоді, коли перед очима є образ. І, відповідно, у практиці Церкви ми не лише молимось перед іконами, а ми їх шануємо, ми їх цілуємо, кадимо перед ними. Однак, в історії Церкви був такий період, коли виникла суперечка, щодо шанування ікон. Цей період називається часом іконоборства. Коли доходило до того, що ікони виносили з храмів, спалювали, зневажали їх. Цю страшну єресь Церква засудила.

  Проповідь у першу неділю Великого посту
  Фото Православного табору-рафтінгу «Соколині гори»


  Як можна ставитись до ікони і як пояснити іконошанування?


  Найперше ми молимося не до самої ікони, не до дошки і фарби, а ми молимося до того, хто на цій іконі зображений. Ми цілуємо ікону так, як би ми, наприклад, цінували і цілували фотографію рідних людей. Адже коли ми дивимося на фотознімок батьків чи близьких нам людей, то ми шануємо не цю фотографію, а все таки того, хто на них зображений, тобто рідню свою. І ми зразу спалахуємо любов’ю, у нашій душі з’являються приємні спогади і любов до цих людей. І ми можемо навіть фотографію поцілувати, виявляючи свою повагу і любов. Так і з іконами. Для християнина Христос Бог є тією істотою, Яка безмежно нас любить і Яку ми повинні любити безмежно, пам’ятаючи заповідь «полюби Бога твого всім серцем, всією душею і всією думкою своєю…» І тому, припадаючи до ікони і шануючи її, ми тим самим показуємо свою повагу і шанування Самого Господа і святих.

  Повертаючись у ті древні часи, коли іконоборча єресь вирувала, зібрався Вселенський собор і 787 року засудив цю безбожну єресь, як і всі попередні неправдиві вчення, які від початку християнства терзали Церкву Христову. Але після собору ця єресь не припинилася. Люди далі продовжували зневажати святі ікони. І лише через століття у 843 році візантійська імператриця Феодора, для того, щоб показати істинне шанування ікон і відсвяткувати перемогу над єресями, вона повеліла відправити великий хресний хід через усе місто. Зібравши духовенство – архієреїв, патріарха, які хресним ходом тримаючи велику кількість ікон, пройшлися вулицями Константинополя. Це була настільки велелюдна подія, настільки вражаюча, що в історії її називають Торжеством Православ’я – днем перемоги над всіма неправдивими вченнями.

  Тому і в пам’ять тої давньої події і сьогоднішній день, сьогоднішня неділя називається Неділею торжества православ’я, коли ми вшановуємо перемогу Церкви Христової над всіма лжевченнями, над всіма єресями і неправдивим розумінням християнської віри. І хоч Церква засудила всі ці єресі ще більш як 1000 років тому на Вселенських соборах, однак ідеї цих неправдивих вчень є і сьогодні у різноманітних релігійних деномінаціях і сектантських рухах. Те, що говорять люди ці про те, що начебто не потрібно шанувати ікони, про те, що начебто Христос не є Богом, а Діва Марія не є Богородицею, про те, що начебто не потрібно шанувати святих – такі звинувачення уже є давно відомі і Церква сказала своє рішення на Вселенських Соборах. Ці всі неправдиві лжевчення були засудженні. Тому не має нічого нового під небом. Всі ті древні помилки робляться і в наш час.

  Однак, ми повинні радіти з того, що ми знаходимося в істині, у вірі правовірній, у вірі православній. Адже сама назва православна віра, означає віра, яка передбачає правильне славлення Бога. І в сьогоднішній день, в неділю Торжества Православ’я ми згадуємо це, пам’ятаємо, і молимось, щоб Господь дав нам правильно розуміти вчення Христове, правильно тлумачити Священне Писання, без викривлень та перекручень.


  Протоієрей Михайло Сивак
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com