Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Відновлено шанування ікони Божої Матері Кам’янка-Струмилової  Відновлено шанування ікони Божої Матері Кам’янка-Струмилової


  Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату 27 липня 2016 року Божого на засідання під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, після доповіді Преосвященного Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського, ухвалив відновити шанування образу Божої Матері Кам’янка-Струмилової та встановити її відповідний день шанування в Свято Різдва Пресвятої Богородиці 21 вересня (за новим стилем). Також Священний Синод благословив написання на честь чудотворного образу Божої Матері Кам’янка-Струмилова уставної служби з каноном та акафісту.

  Відновлено шанування ікони Божої Матері Кам’янка-Струмилової

  Історія Кам’янецько-Струмилової ікона Пресвятої Богородиці (історична довідка)

  ЖУРНАЛ № 16
  ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
  УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
  КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
  від 27 липня 2016 року під головуванням
  Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА


  СЛУХАЛИ:
  Доповідь Преосвященного Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського, про відновлення шанування чудотворного образу Божої Матері Кам’янка-Струмилової, що знаходиться в церкві Різдва Пресвятої Богородиці м. Кам’янка-Бузька Львівсько-Сокальської єпархії.

  ДОВІДКА:
  Старовинний переказ розповідає про чудесне об’явлення ікони Божої Матері православному шляхтичу Струмилу. Він повідомив священиків про те, що проїжджаючи через дрімучий ліс, він бачив в незвичайному сяйві ікону. Наступного дня священики з великою кількістю віруючого православного народу прийшли на вказане ним місце, взяли образ і з великою почестю занесли його до церкви св. Миколая. Пізніше на місці появи ікони Божої Матері коштом пана Струмила було збудовано невелику капличку, куди і перенесли Чудотворний образ Пресвятої Богородиці. Більше того, пан Струмило заснував тут місто Кам’янку, яке з часом стало називатися Кам’янка-Струмилова. А на місці каплички у 1605 р. побудовано дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Слава про Кам’янко-Струмилову чудотворну ікону швидко поширилася у часи спустошливих набігів татар на Галичину, страшної Руїни, яка через міжусобицю сталася на українських землях у 1655р., і в друге у 1669 р. Лик Матері Божої чудно мінявся і сльози лилися з Її очей.

  Про дані факти оповідає в своїй знаменитій книзі «Небо новоє » архімандрит Іоаникій Галятовський: «В Малой Росії, в повіті Львовском, єсть місто названоє Стромилова Каменка. Там в церкві знайдується образ пресвятої Богородици, котрий єдного часу мінилсяпрезєдну годину три рази. Показовал на тварисвоєй фарбу чорную, потимсинюю, наостанок червоную. Тую одміну троякую на твари того образа Матки Божої виділ Іосиф Любанський, будучи в церкви не тилко словами, але і писаньєм своїм визнавалтоє. До тої церкви жолнірєден, названий Радиминський, визнання римського, прийшовши, сміялся з того образа, але зараз там же губа єму скривилася, то єсть уста єго близько уха станули. Теди он пал на землю пред тим образом Пресвятої Богородици і почал молитися ПресвятойБогородици, просячи єї о приверненя уст своїх і жаловал за той гріх свій. І под час молитви тої уста єму знову привернулися і стали на першом місцю. Тоє Іосиф Любанський чул од самого жолніра того Радиминського» - (Галятовс
  ький Іоаникій. Ключ розуміння. – К., 1985. – С. 335.)

  На честь ікони Божої матері Кам’янко-Струмилова поет Іван Вольський, який жив наприкінці ХVІІІ століття на Кам’янеччині , склав старинну пісню:

  «Скланяєушеса , приємлєт словеса,
  ПрочислитиневозможноЄї чудеса,
  Темних просвіщаєш, хромихісправляєш ,
  Бісів проганяєш, яко грім устрашаєш,
  Нам всім вірним Твоїм в помоч приходиш».

  Під час воєн чудотворна ікона ставала непоборним покровом для вірян:

  «Смирить Агаряни (бусурмени), взновляющи брани (війни),
  Спасе от огня, глада, яко мати чада,
  Твоя сильна рука врагом люта мука,
  Дай нам ізбігати от противних лука».

  З 1746 року у книзі ласк проводився запис чудес від Матері Божої. У подяку люди приносили численні дари-вота у вигляді сердець, рук, ніг, очей, хрестиків із золота або срібла. Але наприкінці ХVІІІ - початку ХІХ століття тодішній австрійський уряд конфіскував дорогоцінні речі, майно церкви та окремим декретом припинив шанування чудотворної ікони Божої Матері й відпустові зібрання. Однак кілька вот все ж таки збереглися до сьогодні.

  У 1983 році під час реставрування на чудотворній іконі Божої Матері було позолочено ризи та оновлено оздоблення.

  До дня відновлення шанування ікони Божої матері Кам’янко-Струмилова стараннями настоятеля Різдво-Богородичного храму отця Михайла Піха була знову відновлена позолота та оздоба образу. Про цю ікону зараз пишеться книга і збирається ще більше історичних відомостей.

  УХВАЛИЛИ:
  1. Піднести подяку Господу нашому Ісусу Христу та Преблагословенній Владичиці нашій Богородиці за чудесне явлення у давнину чудотворного образу Божої Матері Кам’янка-Струмилова.

  2. Відновити шанування образу Божої Матері Кам’янка-Струмилової та встановити її відповідний день шанування в Свято Різдва Пресвятої Богородиці 8 (21) вересня.

  3. Благословити написання на честь чудотворного образу Божої Матері Кам’янка-Струмилова уставної служби з каноном та акафісту.

  Відновлено шанування ікони Божої Матері Кам’янка-Струмилової
  Ікона Божої Матері Кам’янка-Струмилова знаходиться у храмі Різдва Пресвятої Богородиці
  (м. Кам’янка-Бузька, Львівська обл., Україна)


  У публікації використані матеріалами cerkva.info і фото gradleva.com
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com