Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Як проходить переломний момент у релігійному житті молодої людини?

  Як проходить переломний момент у релігійному житті молодої людини?
  Фото Анни Кравчук, Православний табір-рафтінг Соколині гори


  Як виховати і зберегти віру в Бога у дітей?  Читайте також: Як протікає процес відходу від Христа у молоді

  У цей період може початися перелом у релігійному житті. Колишнім шляхом йти вже нікуди. Власний внутрішній стан представляється огидним, хоча юнак або дівчина, можливо, ще й не вміє назвати його гріховним. Є бажання знайти справжній, високий, прекрасний і довговічний сенс життя, тому що жити, не знайшовши такого змісту, значить тягнути жалюгідне, безбарвне, безцільне, нудне існування.

  У цей фатальний момент перелому молодого життя в душі раптом, якимось загадковим і таємничим шляхом, загоряється певне світло, виникає певне свіже й радісне почуття, з'являється певна надія: життя не нісенітниця.

  Звідки береться ця впевненість, що життя не нісенітниця? Що таке життя? Дотепер молода думка схилялася до механічного світогляду - життя є сукупність атомів і сил і їхній безперервний рух і взаємодія; життя є причинним ланцюгом явищ, із сукупності яких складається вся картина світового, земного й людського існування. І раптом у цьому величезному, безмежному й бездушному механізмі молода душа починає почувати присутність чогось живого, великого, розумного й прекрасного - присутність Бога. Звідки це почуття? Багато обставин можуть цьому сприяти; головне те, що надломилася віра у свою молоду непогрішність, глибоко відчулася своя внутрішня неспроможність. Не стало опори в самому собі. З'явилася потреба в іншій, більш сильній опорі.
  Душа стоїть на певному розпутті. Вона перебуває в стані хиткої рівновагу. Колишні впливи лікування втратили над нею свою, владу. Нові сили в ній ще не визначилися. Кожен, навіть незначний, поштовх може мати в цей момент надзвичайне, вирішальне значення для всього життя.

  Релігійні переживання дитинства, які спливли з підсвідомої області, зненацька почутий церковний дзвін, книга, що випадково потрапила в руки, зустріч і розмова із глибоко й щиро віруючою людиною, відвідування монастиря, таємнича й мовчазна краса природи, яскравий художній образ і багато чого іншого може сприяти тому, що підготовлений уже в душі перелом раптом знайде свій результат. Прокинеться дитяча віра, яскраво й солодко дороговказною зіркою зайнявшись у душі. Життя одержує раптом зміст, є бажання жити, працювати в ім'я спаленого в душі ідеалу. Старий матеріалістичний світогляд виявився непридатним. Новий релігійний світогляд зігрів душу й осмислив життя.

  Згадуючи свою власну молодість, я знаходжу в ній підтвердження, що саме таким шляхом, шляхом багаторічної внутрішньої драми відбувалося й у нас повернення до втраченого релігійного світогляду й ідеалу. Релігійне почуття, яке пробудилося в душі, відразу ж по-іншому освітило світ і життя. Молода душа починає бачити красу й велич світу, з'являється віра у вищий зміст і значення життя, відкривається серце до прийняття Євангелія.

  Починає тягти до церкви, до богослужіння, до сповіді, до причастя, хоча думки нерідко залишаються ще єретичними.

  І коли в молодій душі, після пережитого раніше хаосу, починають говорити ці інші почуття й потреби, тоді сміло можна сказати, що душа вже врятована. Тут починається новий період духовного життя, коли утвердившись на камені гірким досвідом придбаної, а не свідомо засвоєної віри, - людина починає свідомо будувати на цій підставі своє життя.

  Продовження


  гранд кулінар - центральна страва будь-якого столу -
  це картопля. Варена, смажена, запечена,
  в салатах і супах, страви з картоплі щодня
  присутні на нашому столі. Жодне свято
  не обходиться без кулінарних
  витворів з картоплі
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com