Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Олег Собчук: "Новий Завіт переміг"

  Олег Собчук: "Новий Завіт переміг"
  Перша асоціація, яка приходить на думку у зв'язку з назвою групи «С. К. А. Й.», — небеса. Англійське слово sky перекладається на українську саме як небо. Правда, сам вокаліст групи Олег Собчук любить жартувати, що це абревіатура, яка розшифровується як «спортивний клуб арабських йогуртів». А якщо говорить серйозно, пропонує слухачам самим придумати розшифровку. Тобто кожен побачить в його творчості щось своє. Хтось — всього лише приємну музику, а хтось — пошуки дороги до небес.


  Олег, кого з рок-музикантів ви вважаєте своїм вчителем?

  Юрій Шевчук є одним з моїх вчителів. Крім того, я вихований на Шахріні, Вікторі Цою і Борисі Гребенщикову. У їх музиці і словах можна знайти дуже багато.

  «Брати Карамазови» і Шевчук не приховують своєї релігійності. Як ви відноситеся до Церкви і релігії? Як ви відноситеся до того, що під час туру, в якому ви брали участь, священики виходили на сцену і говорили проповіді?

  Олег Собчук: "Новий Завіт переміг"Я дуже радий, що завдяки туру Церква стала ближча до молоді. Хотілося б, щоб молоді люди не боялися Церкви. Зараз для молоді поняття «Церква» — свідомо смутне і навіть лякаюче. Тому що молодь не знає про неї нічого. Запитати зараз якого-небудь студента — чи читав він Новий або Старий Заповіт — гадаю, дуже мало виявиться таких людей. Хоча чого я хвалюся? Я сам Новий Заповіт лише на другому курсі прочитав.

  А що було стимулом?

  Я читав Ніцше. Він збудив в мені інтерес — і я вирішив прочитати Новий Заповіт.

  В Ніцще ви читали «Антихристиянина»?

  Так, і ще «Так говорив Заратустра». І Новий Заповіт виграв. Так жити, як пише Ніцше, — це просто самогубство. Всі витоки його філософії — в злості. Він не любить людей. Так жити, як він учить, — це означає ненавидіти всіх. Деякі його фрази дійсно допомагають — наприклад: «Те, що мене не вбиває, робить мене сильніше». Але в цілому — це концентрація уваги на самому собі. Я люблю себе, по трупах до зірок — а все інше не має значення...

  Що вас більше всього здивувало в Новому Заповіті?

  Вихід з будь-якої ситуації. Там є відповіді на все, притому такі ясні і доступні, що ти сам собі смішний — як же я раніше не міг здогадатися? Це ж так просто! Наша гординя, злість і самолюбивість не дають нам проявити в собі ті добрі якості, про які говорить Новий Заповіт, а вони є в кожного. У кожній людині генетично закладено добро, і в процесі виховання воно спливає з різною інтенсивністю і різною концентрацією. Я б хотів, щоб в школах вивчали і Новий, і Старий Заповіт. Це важливіше навіть математики.

  Під час туру «Хрещення Русі — перше свято Вітчизни», присвяченого 1020-літтю Хрещення, ви були в багатьох містах. Де краще приймали?

  Скрізь приймали добре; у деяких містах було більше людей, в деяких менше. Але це залежало не від музикантів, а від кількості реклами. Деколи навіть афіш в місті не було. Концерт в Тернополі сподобався всім, і Шевчуку, і Карамазову теж. А у мене просто сльози на очі наверталися. Якби мені хтось в 14 років сказав, що я виступатиму на одній сцені з Юрієм Шевчуком і він мене запитуватиме — ну як, Олег, нормально? — я б покрутив пальцем в скроні... Збулася моя мрія.

  Останнім часом і в Шевчука, і в Кинчева пісні стали більш релігійними. Деякі музичні критики вважають, що коли людина стає віруючою, це негативно відбивається на його творчості. Наприклад, Кинчева багато хто лає за те, що він явно проповідує Православ'я в своїх піснях.

  Все залежить від людини. Від віку, виховання, оточення і діяльності, якою вона займається. Того ж Кинчева дуже багато хто слухав, слухають і слухатимуть. Я вважаю, що людина повинна вірити. Кожна людина вірить, навіть якщо вона цього не визнає. Віра по-різному виявляється. Після туру «Хрещення Русі» я багато що зрозумів. І в ході туру безліч разів ми переконувалися, що правильно поступаємо... І до цих пір в цьому упевнені. Це відчуття було грандіозним, точним і дуже світлим.

  Наша пісня «Подаруй світло» — для мене це духовна пісня. Мені здається, що для того, щоб призвати людину прийти до Бога, прийти в Церкву, не обов'язково прямо про це говорити. Я зараз трохи міняю специфіку написання текстів. Особливо на це вплинув тур «Хрещення Русі» і спілкування з Шевчуком. Зараз мої тексти стануть трохи доросліші. Вони будуть наповнені непорожніми словами.

  Ви вчилися на педагогічному факультеті. Ким повинні були стати?


  Я повинен був стати психологом в учбових закладах.

  Чому ви не стали тим, на кого вчилися?

  Вже на другому курсі зрозумів, що в психології не уникнути удавання. Побачив різницю між тим, що говорили наші викладачі, — і тим, як вони поступали... Але не у викладачах була справа. Психолог — це фільтр. А я фільтром не хотів бути. І тоді якраз почалася музика. Я зрозумів, що не хочу все життя сидіти в кабінеті серед книг і щось пояснювати комусь...

  Все, що хочу сказати, я роблю за допомогою музики. Якщо хочете, назвіть це музикотерапією. До речі, таке явище дійсно існує. Наприклад, в кліпі «Best друг» ми показали вічні цінності — дружбу і відданість. Ми погоджували з режисером, що кліп буде на тему АНТИ-СНІДУ, а режисер вже втілював задум. Спочатку пісня не була пов'язана з цією темою, але раз вже ця ідея народилася — хтось же повинен про це говорити. До молодих людей інформація краще всього доходить за допомогою музики. Зміст цього кліпа такий - тільки справжні друзі залишаються з тобою в біді.

  А від природи ви психолог?

  Не знаю. Я багато що відчуваю — настрої людей, те, що відбувається з ними. Але я не пригадую при цьому тези Дейла Карнегі, не аналізую пози, жести, паузи між словами і так далі. Я не «читаю» людей по міміці і пам'ятати всього цього не хочу. Коли я побачив, що деякі з моїх друзів подібні психологічні прийоми стали застосовувати на своїх же, було просто осоружно. Одна знайома захоплено розповідала про книгу «Як стати лідером». Думаю, що подібні книги взагалі потрібно викинути. Прочитай Новий Завіт - станеш таким лідером, що всі прозріють!

  Коли ти в ці методики заглиблюєшся, утворюється величезна прірва між, що ти знаєш, і тим, що ти робиш. І ти кожного разу думаєш — чи так я зробив, як в тій книзі написано, а що про мене подумають... Люди сивіють, коли починають жити по таких книгах. «Не дай себе в образу!», «Реагуйте на проблему відразу, приймайте рішення жорстко!». Це марення! Адже ти людина, вибір за тобою. Ти можеш прийняти таке рішення, а можеш і не прийняти. Якщо людина щодня пробуджується і говорить собі: «Я — лідер», — те він не лідер, він — лузер. Він не уміє гнутися, тому його легко зламати. У нього купа комплексів. Не потрібно боятися прогнутися. Саме у цьому мудрість — не принижуючи себе, дати іншій людині можливість виразити себе. Прогнися перед кимось, поступися — і він тебе зауважаєт. Взагалі, бути добрим набагато важче, ніж злим, але набагато приємніше..

  Я тут наговорив багато розумних речей, але в самого в житті не завжди все так добре і правильно. Інколи виходить бути таким, інколи немає.

  Чи готові ви підлаштовуватися під настрій публіки, під їх бажання?

  Ніколи в житті. Ми — не цирк, ми не граємо під настрій публіки. Ми граємо те, що граємо, відверто і до кінця, кому подобається — слухайте, кому не подобається — не слухайте. Все дуже просто. Ми на сцені завжди справжні. Єдине, чого ми не уміємо, — добре працювати під «фанеру».

  Зараз ваша музика дає вам можливість заробляти на життя?

  Поки я займаюся лише музикою. Але економічна криза ударила по всіх. Я раніше займався і іншою роботою, але потім, коли музика перейшла на професіональніший рівень, мені просто не вистачало часу на іншу діяльність. Я зрозумів, що музика — це моє і мені є що сказати.

  А сім'я ваша задоволена тим, що ви займаєтеся музикою?

  Звичайно, ні. Адже я практично не буваю удома. Ось тільки завтра їду до Тернополя...

  А може, переїхати до Києва?

  Доведеться. Але не хочу ні я, ні сім'я. Тут нічим дихати. Пробуджуєшся, як побитий; вічні пробки, всі постійно зайняті. Звикнутися неможливо. То хіба в цьому сенс, то хіба можна так прожити все життя?

  Ви мріяли кимось стати в дитинстві?

  У нас сім'я моряків. У мене батько — капітан далекого плавання. Брат — офіцер, теж моряк. Лише я такий телепень. Батьки нормальні, а я — музикант.

  Що ви зараз читаєте?


  «Дон Кіхота». З сучасних авторів — Жадана і Анатолія Дністрового. Анатолій — мій друг і коректор.

  А музику яку слухаєте?

  Дуже різну і багато. Зараз я живу «Сігур Росом» (Sigur Ros). Якщо не знаєте, послухайте, це ісландська група. Про музику неможливо говорити, її потрібно слухати.

  Що для Вас є первинним — тексти або музика?

  Одне повинне доповнювати інше. Не може текст бути класним, вокал класним, а гітара поганий і так далі Важлива вся «пачка», атмосфера, енергетика пісні, інформація, яку вона несе. Якщо у мене йдуть мурашки, то це і є енергетика. Ось у мене в новому альбомі буде пісня «Сліпа краса». Коли ви її почуєте, ви зрозумієте, що я маю на увазі. Цей процес неконтрольований, підсвідомий, за гроші ти не купиш мурашки по шкірі.

  Ви святкуєте Різдво?


  Звичайно! Як годиться по традиціях, готуємо 12 пісних страв на Святий вечір, стелимо під скатертину сіно...

  Навіщо?

  (Здивовано) Адже Ісус на сіні народився! Молимося, колядуємо. Йдемо в храм... Я в дитинстві багато колядував, ми брали вертеп, ходили, співали «Добрій вечір, тобі», «Нова радість стала» ... А на Хрещення освячується будинок. Співаємо «В Іордані хрещаюся Тобі, Господи...» Береться кропило, освячена вода, крейда (помічник потрібний) — і, якщо ти господар, ходиш по будинку і господарству, якщо живеш в квартирі — ходиш по всіх кімнатах, кожну кімнату потрібно окропити святою водою і на дверях поставити крейдою хрест.

  А Ви бачили, як в Києві Різдво святкують?

  Ні, Різдво відчувається лише на заході. Вся остання Україна, на жаль, практично пасивна в цьому сенсі. На півдні, наприклад, в Херсоні, звідки моя мама, навіть в неділю на городі працюють. Вони вірять, але вважають, що це нормально.

  Зазвичай люди говорять в таких випадках, що у них багато роботи.

  Роботи завжди багато. Всіх грошей не заробиш, всієї роботи не зробиш.

  Ви своєму дитяті пояснюєте — що таке Різдво?

  Зараз вже буду, вже дитяті 5 років, вже пора. Всьому, чому мене навчили батьки, учитиму теж.

  Не хочете записати колядки, як зробив Тарас Чубай, в сучасному варіанті? Щоб популяризувати, адже молодь їх толком не знає.

  Щоб заробити гроші — ні. А для популяризації цього святого справи — можливо. Може, я це зроблю, але не зараз, а пізніше. А краще всього поколядувати з друзями вживу.

  Що для Вас щастя?

  Коли душа спокійна. Коли не мучать сумніву, не гризе совість. Коли ти спокійний душею і рухаєшся вперед — це і є щастя.


  Джерело: Отрок
  Переклад на українську: Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (1)
  • Facebook
  • Довідка
  • Написав(ла): Юрій
  • 26 травня 2009 #
  Гроші – це класно, але вони вирішують далеко не все.

  Олег Собчук


  --------------------
  Гордість передує падінню (Святі отці).
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com