Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Проти владолюбства

  Вознесiння Господнє

  Проти владолюбства

  В iм'я Отц я, i Сина, i Святого Духа!

  Дорогi браття i сестри!


  Господь навчав у капернаумськiй синагозi, i всi дивувалися Його вченню, тому, що Вiн вчив, як Той, що має владу, а не як книжники (Мф. 7, 29). Влада Христа - це не владний тон, а сила впливу на душi й серця людей. Його слово проходило в глибину душi i пiдкоряло людську совiсть. Такий вплив слова, сповненого Божественного силою, слова вiд Духа Святого.

  Таке воно було i у свв. апостолiв, а пiсля них - у святих отцiв та iнших учителiв Церкви, якi говорили не вiд заумної вченостi, а вiд того, як Дух давав їм провiщати. Це - дар Божий, який зiгрiвається не тiльки шляхом вивчення iстини, але бiльш за все сердечним життєвим її засвоєнням. Де це здiйснюється, там слово набуває особливої переконливостi, тому що переходить вiд серця до серця. Звiдси походить i влада слова над душами. Книжникам, якi говорили i писали вiд ученостi, не дається така сила, тому що вона не доходить до серця.

  Є й iнший вид влади - це посада, поєднана з правом керувати людьми. Iснує духовна i свiтська влада. Християнин, який одержав ту чи iншу владу, повинен мати здоровий глузд та добру совiсть. Без розуму начальник буде помилятися, як слiпий; а без доброї совiстi буде розоряти, а не творити суспiльство.

  Чимало бiд у нашому суспiльствi iснує з тiєї причини, що начальники не мають розуму. Деякi правдами i неправдами домагаються державних посад, а державного розуму не мають. Вiд таких начальникiв користi державi не буде - однi непорозумiння. Iншi начальники мають розум i знають, як управляти, але не мають доброї совiстi. Вiдсутнiсть її призводить до зловживання владою. Коли у того, хто надiлений владою, немає стримуючого принципу, тобто совiстi, вiн легко може стати на шлях злочину.

  Владолюбство є велике зло в людинi i початок всiлякого зла в суспiльствi. Ми знаємо, що беззаконному Iроду не страшно було вбити тисячi невинних немовлят тiльки для того, щоб не втратити царську владу. Це було двi тисячi рокiв тому, а скiльки невинних людей загинуло у ХХ столiттi! А причина та ж сама. Владолюбство! Намагання утримати свою владу над людьми i цiлими народами.

  О, велике зло - владолюбство! Людина хоче мати владу над iншими, але собою володiти не може. Треба ранiше навчитись управляти собою, а тодi вже приймати владу над iншими. Якщо не маєш розуму i доброї совiстi, - бiжи вiд цього зла, щоб не погубити себе й iнших.

  Для християнина будь-яка влада - не благоденство та честь, а тяжкий хрест, з'єднаний з великими i численними трудами та клопотами. Хочеш мати владу над людьми - будь готовий до труднощiв i наберися терпiння.

  Святитель Тихон Задонський дає таку рекомендацiю начальникам: "Коли вiдчуваєш гнiв на пiдлеглого, - бережися пiд час гнiву карати словом чи дiлом, але зачекай, поки гнiв ущухне. Оскiльки пiд час гнiву не зможеш покарати по-християнськи, а зробиш багато непристойного i того, що не личить тобi. Про це ти будеш потiм жалкувати, але вже не забереш назад того, що зроблено чи сказано".

  Один великий подвижник (авва Орсисiй) про тих, хто прагне до влади, каже так: "Сира цеглина, яку поклали у фундамент будинку недалеко вiд рiки, не протримається там i одного дня, а обпалена вогнем лежить, як камiнь. Так i людина, яка має плотськi помисли i не сповнена, подiбно до Йосифа Прекрасного, вогнем страху Божого, буває знищена владою, як тiльки її одержить". А народна мудрiсть говорить: для того, щоб пiзнати людину, треба дати їй владу. Одержана влада над людьми, як нiщо iнше, виявляє поганi якостi людини. Почестi змiнюють норов людський, але рiдко на краще. Багато хто були б святими, якби не жили в почестях.

  Влада - це велика висота. На неї можна досить легко зiйти, але тяжко падати. Нiхто не повинен брати на себе вантаж понад свої сили. I суспiльство, i держава, i Церква не можуть iснувати без влади, але той, хто хоче мати цю владу, повинен бути покликаним вiд Бога на це служiння людям i мати розум i чисту совiсть.
  Амiнь!

  Святійший Філарет,
  Патріарх Києвський та всієї Руси-України


  Джерело: Православний погляд
  • Переглядів: 2505
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com