Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Фен-шуй чи Православ’я?

  ацікавлення культурним явищем не повинно призводити до містичних практик

  Останнім часом усе популярнішим стає фен-шуй. Як до нього ставитись православним християнам?

  Фен-шуй є одним із напрямків давньокитайської даоської релігійної традиції. Китайське словосполучення фен-шуй перекладається – «вітер і вода». Послідовники цього напрямку стверджують, що його метою є налагодження гармонійних відносин людини із собою та навколишнім світом. Практично це, мовляв, досягається налагодженням правильного руху животворчої енергії «ци», яка нібито пронизує все живе. Вона буде правильно рухатись, якщо, буцім, будувати своє житло лише в певному місці, відповідно до вашого знаку зодіака, розташовувати меблі також у певній відповідності енергетичним потокам... Твердять, що від правильної циркуляції цієї енергії залежить особисте щастя людини, її взаємини з іншими, кар’єрний ріст і матеріальний достаток.

  Чому деякі християни захоплюються цим та подібними східними релігійними напрямками? По-перше, тому, що часто бачать навколо себе формальних християн, які лише за назвою, а не за суттю є послідовниками Христа. Тому шукають глибокої релігійності в інших, нетрадиційних для нас релігіях. Друга причина – це природне прагнення людини до всього таємничого, загадкового, нового.

  Що ж помилкового з точки зору Православ’я містить фен-шуй? Він тісно пов’язаний з астрологією та іншими видами ворожби. Тобто стверджується, що доля людини залежить від певного розміщення зірок у момент її народження. Від цього нас застерігає ще Старий Заповіт. Зовнішність, стать, навіть певні риси характеру – це дається людині. Але «доля» – не жорстка необхідність. Християнин з Божою допомогою перемагає обставини, змінює характер, освячує себе.

  Послідовники фен-шуй помилково великого значення надають зовнішнім умовам. Буцімто секрет щастя полягає у правильному розташуванні меблів. Виходить, щоб налагодити взаємини в сім’ї, не треба молитися до Господа, не варто думати, що треба змінити в своїй душі, у своєму ставленні до людей. Потрібно лише переставити ліжко в інше місце чи повісити в кімнаті оберіг – і стосунки з рідними чи колегами відразу стануть чудовими.

  Також фен-шуй тісно пов’язаний із хіромантією (ворожінням за лініями долоні) та іншими магічними практиками. Магія від релігії відрізняється тим, що звертаються не до Бога чи небожителів, а до злих духів. Релігійна людина, розмовляючи з Небом, благоговійно просить, а послідовник магії – наказує і вимагає.

  Як ставитись православним до подібних релігійних течій? З терпінням: це теж своєрідні пошуки Бога людством. Але не треба забувати, що, наприклад, давньокитайська мудрість є дохристиянською. Вона лише підкреслює, на якій висоті стоїть Євангеліє порівняно з цими вченнями. Можна, очевидно, цікавитись як культурним феноменом, але не практикувати, оскільки у цих вченнях є дуже великі розбіжності з Християнством.

  Відповідає протоієрей Віктор Михалевич
  (з сайту православного апологетичного т-ва)
  • Переглядів: 3282
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com