Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Митрополит Іларіон про кризу

  Усе своє життя я бачу народ у його масі бідним, голодним, темним, малоосвіченим, несвідомим, жорстоко гніченим, усіма забутим, (постійно лякливим… У мене завжди родився великий сумнів, чи справді цю справу так власне й створив Господь? Чи не дав Він нам якої глибшої Заповіді, щоб двигати світ до кращого, до щастя, до Світла? Бо Він же — сама Доброта та Любов! І справді, коли Господь створив людство на Свій Образ і на Свою Подобу (Буття 1. 26-27), то це людство — Його правдиві діти, яких Він не міг позоставити на призволяще, — Він мав конче дати для нього й належну Заповідь для його охорони й опіки, Заповідь для належного життя.

  Бо ж Христос “Світло світові”, Він прийшов, як “Світло на просвіту невірним і на славу народу Свого Ізраїля” (Лук. 2. 32), цебто на славу всього людства, всього світу. А між тим світ цей, бачимо, потопає в бідності, дикості, насильстві, стражданнях та темноті! Потопає, бо ми належно не служимо йому, не ставимо службу йому ціллю свого життя, і не вважаємо її службою Богові, цебто найвищою нашою службою…

  А кожна ж людина має чим поділитися з ближнім своїм, — бодай теплим словом, яке часто варт ніше золота! Через те, що людство дуже пізно глибше пізнало науку: “Служити народові — то служити Богові”, через це нанесена йому найбільша кривда, найбільша шкода: хоч люди по природі своїй справді соціальні, але допомога ближньому в більшій мірі появилася пізно, головно в розцвіті Науки про Богочоловіка. Проходили й проходять довгі віки, а ми все таки й тепер не вважаємо найбільшою службою Богові службу його народові. І праця сотень мільйонів людей не використовується найперше в напрямі служби народові для його щастя!

  А Бог же ясно сказав: “Милости хочу, а не Жертви!” (Мат. 9. 13, 12. ) Дійсна правдива Християнізація світу йде вперед дуже поволі, а людство схристиянізоване головно назверх, душа ж його потопає ще в темноті поганства. Культура матеріальна випереджує і вбиває культуру духову, чому звір навіть у християнізованій людині ще дуже сильний, і ввесь час виставляє свої роги.

  Ось тому світ сучасний зайшов у такий і безвихідний кут, у який зайти може тільки справжній поганин… І головною причиною тому є непошанування Людини, як головного твору Божого, як істоти, створеної на Образ і Подобу Божу. І це непошанування Людини тягнеться довгі віки, і історія людства знає рабство, інквізиції, імперіалізм, жорстокі війни, колоніялізм, панщину, сегрегацію й т. ін…

  Історія людства ще не мала доби, коли Людина повно була б визнана за Ікону Божу, за сина Божого!…
  Коли я говорю про народ, я маю на увазі головно “простий” народ,— він найбільше не поважається, найтяжче душиться… Він рано був захоплений у рабство, у неволю, у панщину!… Він мільйонами нищиться на війні як гарматне м’ясо… його мільйонами винищували у РССР через примхи “культу особи”… А все ж це Християнство рішуче забороняє!

  А де ж громовий голос про все це «Вселенської Церкви»?… Церква не виконала повно свого завдання перед Людиною!…

  Українська Автокефалія
  • Переглядів: 2442
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com