Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Святий мученик Іустин Філософ

  Святий мученик Іустин ФілософСвятий мученик Юстин Філософ народився в Сихемі - стародавньому місті Самарії. Батьки Юстина, греки, були язичниками. Святий з дитинства вирізнявся глибоким розумом, любов’ю до наук і гарячим прагненням до пізнання Істини. Він досконало вивчив різні напрямки грецької філософії: стоїків, перипатетиків, піфагорійців, платоніків - і переконався, що жодне з цих язичницьких вчень не відкриває шляху до пізнання Істинного Бога. Одного разу, прогулюючись в усамітненому місці поза містом і розмірковуючи про те, де шукати шлях до пізнання Істини, він зустрів старця, який у тривалій бесіді розкрив Юстинові сутність християнського вчення й порадив шукати вирішення всіх питань життя в книгах Святого Письма. “Але насамперед - сказав старець, - старанно молися Богові, щоб Він відкрив тобі двері Світла. Істину ніхто не може осягнути, якщо не дасть йому розуміння Сам Бог, Який відкриває її кожному, хто шукає Його з молитвою та любов’ю”.

  На 30-му році життя Юстин прийняв святе Хрещення (між 133 і 137 роками). Відтоді свої здібності та великі філософські знання святий Юстин присвятив проповіді Євангелія серед язичників. Він почав мандрувати Римською імперією, всюди сіючи насіння спасительної віри. “Хто може звіщати Істину і не звіщає, той буде засуджений Богом”, - писав він.

  Юстин відкрив училище, де проповідував християнську філософію. Святий Юстин послідовно відстоював істинність і спасительність християнського вчення, переконливо спростовуючи і язичницькі мудрувания (як, наприклад, в суперечці з філософом-кініком Крискентом), і єретичні перекручення християнства (зокрема, він виступав проти вчення Маркіона-Гностика).

  Близько 155 року, коли імператор Антонін Пій (138 - 161) почав гоніння на християн, святий Юстин особисто подав йому “Апологію” в захист невинно засуджених на страту християн - Птоломея і Лукія, ім’я третього лишилося невідомим. В “Апології” він доводив хибність зведених на християн обвинувачень “від імені несправедливо ненавидимих і гнаних християн”. “Апологія” здійснила настільки добрий вплив на імператора, що він припинив гоніння. З рішенням імператора святий Юстин відбув до Азії, де особливо сильно переслідували християн, і сам поширював радісну звістку про імператорський указ в довколишніх містах та країнах.

  В Ефесі відбувся диспут святого Юстина з рабином Трифоном. Православний філософ на основі старозавітних пророцьких творів доводив істину християнського віровчення. Ця суперечка викладена святим Юстином у творі “Розмова з Трифоном-Юдеєм”.

  Друга “Апологія” святого Юстина була звернена до римського сенату. Написана вона була в 161 році, незадовго після вступу на престол Марка Аврелія (161 - 180).

  Повертаючись в Італію, святий Юстин, подібно до Апостолів, усюди проповідував Євангеліє і своїм Богонатхненним словом багатьох навертав до християнської віри. Коли святий прийшов у Рим, то Крискент, який заздрив йому, і якого Юстин завжди перемагав у дебатах, звів на нього багато неправдивих звинувачень перед римським судом. Святого Юстина було взято під варту, віддано тортурам і він прийняв мученицьку смерть (+ 166).

  Крім згаданих творів, святому мученикові Юстину Філософові належить також низка інших: “Зауваження про душу”, “Викриття проти еллінів”, “Промова проти еллінів”. Святий Іоанн Дамаскін зберіг значну частину твору святого Юстина “Про воскресіння”, що не дійшов до нас. Церковний історик Євсевій свідчить, що святим Юстином були написані книги “Співець”, “Викриття всіх єресей, що були” і “Проти Маркіона”.

  Мощі святого Юстина Філософа спочивають у Римі.

  Пам'ять - 14 червня.  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий цвіт"
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com