Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Астрологія і Промисел Божий

  Астрологія і Промисел БожийБув....був в моєму житті час, коли я займалася астрологією. Навряд чи мене, звичайно, можна назвати професіоналом в цій області, але деякий час я виявляла непідроблену цікавість до занять астрологією і виучувалася сама по книжці Колесникова А.Г. “Астрологія за допомогою комп'ютера і без нього”. Надалі ж, коли я стала воцерковлятися, я повністю відмовилася від астрології. Важко часто сказати, чому ми приймаємо те або інше рішення в житті, як і чому міняються наші інтереси. Але зараз я б хотіла спробувати пояснити, що ж зі мною сталося, як виникло в мені рішення залишити те, що мене так цікавило.

  Перш ніж говорити щось, хотілося б визначити, чим взагалі займається астрологія. Думки тут, природно, можуть розрізнятися. Хтось вважає основною областю астрології прогнози на майбутнє, хтось – визначення характеру людини і її майбутньої долі, хтось – пошук кореляції між днем народження людини і її характером, долею, зовнішнім виглядом, і.т.д., зводячи, таким чином, астрологію до якоїсь області статистики. Проте хотілося б відштовхнутися від чогось єдиного, цілісного і визначеного. От як говориться про предмет астрології в самовчителі А.Г. Колесникова: "Вся астрологія може бути розділена на три великі гілки: натальну, мунданну і юдіціальну.

  Натальна астрологія вивчає життя на рівні окремо узятої людини, а основним її інструментом є натальная карта, або гороскоп народження людини...

  Мунданна астрологія вивчає життя великих співтовариств людей і світу в цілому. Тут не завжди можна визначити момент народження суті, що вивчається, – скажімо, міста або держави – тому використовуються особливі види астрологічних карт...

  Юдіціальна астрологія в нашому віку виявилася майже зовсім забутою, і лише відносно недавно була відроджена.....Ця гілка носить загадковий характер, вона найдалі знаходиться від науки і ближче - до древньої магії. Найбільш відомі напрями тут – хорарна астрологія, в якій астрологічна карта будується на момент ставлення питання, і елективна астрологія, яка вчить вибирати найкращий момент для різних людських ініціатив"
  .

  Чому ми взагалі вирішили, що існує який-небудь зв'язок між долею людини і розташуванням планет? До цього немає вказівок в Священному Писанні і Переданні. Більш того, багато святих жорстко критикували астрологію і заперечували існування такого зв'язку. Так, звичайно, астрологія виникла в давнину, але, думається, виникла лише як гіпотеза і не більш того. Тобто, якщо говорити прямо, ми віримо в те, що наша доля викладена в розташуванні планет лише тому, що комусь, колись, в давнину це здалося можливим. І ця людина подумала це сама від себе, це не було Божественним одкровенням. Господи, та хто ж з нас ніколи не помилявся? А що, якщо та людина теж помилилася?

  Православна Церква вважає найголовнішим завданням спасіння людей. Для цього Церква і була створена, і Христос прийшов на Землю для нашого порятунку. Так невже б Бог приховав від людей те, що їх доля і їх характер викладені в розташуванні планет, якби це було потрібно для їх спасіння? Звичайно ж, ні. Все, що нам потрібно, викладено в Священному Писанні і Переданні, і не потрібні нам жодні планети. Крім того, весь Всесвіт створений Богом. І планети суть творіння Божі, як і людина. Проте Бог може по Своїй Святій волі змінити долю людини, а також її характер, всю людину оживотворити і оживити, випробувати або покарати, або помилувати і пробачити. Або ми вважаємо, що Бог порадиться спочатку з натальной картою, перш, ніж створити по волі Своїй?

  Я склала близько десятка натальних карт, намагалася їх тлумачити, якось передбачити долю людини, розповісти про її характер. І ось одного дня, я побачила в натальній карті однієї дівчинки те, що, по всіх ознаках повинна була тлумачити як негативні явища в її долі. І мені треба було розповісти про це її батькам. А ці люди дуже вірили в астрологію. І тоді мене просто кольнуло в серці, тому, що адже я не знаю, наскільки достовірне моє тлумачення. Це може бути, а може і не бути. Звідки я знаю? То хіба це по-християнськи, нагадати людині зламане життя, а потім виправдовуватися: “Ну, розумієте, я, звичайно, точно не знаю, але все говорить про те, що дівчинці по долі покладено розлучення....”? А якщо ти точно не знаєш, так що говориш тоді? Люди ж переживатимуть, більш того, запрограмують себе, почнуть боятися чогось невідомого і чекати невизначеного.

  Ми підійшли до того етапу, коли необхідно розглянути питання про цілі астрології. Кожна людина робить певну дію з якоюсь метою, свідомою або неусвідомленою. Деякі, можливо, пишуть прогнози, щоб їх вважали прозорливими і щоб прославитися; деяких захоплює сам процес; деякі хочуть допомогти людині пізнати себе....взагалі, скільки людей – стільки цілей. І мені здається, що саме в цілях ключова відмінність православного віруючого від астролога. Я не розглядатиму таке поняття як “православний астролог”, унаслідок відсутності сенсу такого.

  А які ж цілі християнського життя? Серафим Саровський сказав: “Мета християнського життя – стяжання Духа Святого”. Для православної людини основна мета життя поміщена саме в цьому. Віруюча людина не хоче взнати свою долю, вона сподівається на промисел Божий. Єдине, що її хвилює - це, щоб у всіх обставинах життя, щоб їй Бог не послав по Своїй святій волі, зберігати вірність Його заповідям.

  Хто-небудь, можливо, скаже: “А що коли спробувати зрозуміти волю Бога і Його промисел відносно людини за допомогою астрології? Я, наприклад, хочу виконувати волю Божу, але спробую глибше за неї зрозуміти за допомогою астрології. Я не роблю її метою, але методом.” А чому недостатньо для цього досвіду Церкви, Священного Писання і Передання? Без самого Бога неможливо зрозуміти Його волю. А вихід з цієї ситуації лише один – молитися і просити. Я думаю, що є людина і є віра, яка пов'язує людину з Богом. І це правильна зв'язка, якщо так можна сказати. Не треба планет жодних. А ще є молитва. Яка, досягнувши досконалості, робить людину з Богом як би одним цілим. Тому що Ісус Христос, Бог наш – Бог Слово.

  Можна багато говорити, доводити, пояснювати. Проте Бог – не алгебра, а віра – не теорема. Віра – це дар Бога. Він дає нам по милості Своїй. А в світлі великого дару віри вся астрологія просто неправдива і неважлива. Астрологія не потрібна, вона зайва, це – бур'ян в душі, який не допомагає, а лише заважає, зменшуючи нашу віру і надію на Бога. А весь прийом лукавого полягає у відверненні уваги від дійсної дороги. На завершення хочу сказати, що дорога віри важка. Про це дуже багато написано і про це не з чуток знають всі, хто йде цієї дорогою. Але і винагорода дуже велика. Винагорода – це Царство Небесне ще тут, на землі, тому що Царство Небесне всередині вас є. (Лк. 17, 21).

  Українською мовою перекладено за матеріалами сайту Православ'я і світ

  Джерело: hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (1)
  • Facebook
  • Довідка
  • Написав(ла): Юрій
  • 27 чер 2009 #
  хороша стаття


  --------------------
  Гордість передує падінню (Святі отці).
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com