Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Великий піст 2024
    У 2024 році Великий піст розпочинається 18 березня і триватиме до…
  • Православні молитви за воїнів
    Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
  • Різдво Христове
    ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! Підбірка публікацій про Христове Різдво - …
  • Великомучениця Варвара
    Життя святої Варвари Тропар, величання, кондак, прокимен, причасний …
  • Апостол Андрiй Первозваний
    Життя святого Андрія Первозваного Святий апостол Андрій на Київських…
  • Популярне
  • Великий піст 2024
    У 2024 році Великий піст розпочинається 18 березня і триватиме до…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Березень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
    Березень 2024 (1)
    Лютий 2024 (1)
    Грудень 2023 (2)
    Листопад 2023 (3)
    Жовтень 2023 (2)
    Вересень 2023 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Собор Пресвятої Богородиці

    "В небі Він один від Одного Єдинородний, а на землі Він один від однієї Діви Єдинородний"
    (Св. Іоан Золотоустий)


    Собор Пресвятої БогородиціПразник Христового різдва ставить нам перед очі величний Божий план відкуплення людського роду. Божий Син з безконечної любови до нас стає малою Дитиною. На свою Матір Він вибирає Пречисту Діву Марію. Завдяки Ній Божі плани могли статися дійсністю.

    Православна Церква маючи на увазі гідність Богоматеринства, призначила другий день Христового Різдва на осібне звеличання гідності Пресв. Богородиці.
    Час від празника Христового Різдва до Богоявлення триває 12 днів, тому й має назву дванадцятидення (додекамерон - грец). Святкування дванадцятидення потверджує Устав св. Сави Освяченого (†530), де сказано, що в тому часі "нема ані посту, - звідси наша загальниця - ані коліноприклонень у церкві чи в келіях".

    Православна Церква традиційно після великого празника святкує пам'ять тих осіб, що сповняли головну роль в подіях празника. У Христовому Різдві на першому місці коло Христа бачимо Пресв. Богородицю.

    Уже в перших віках вірні збиралися громадою в перший день по Різдві щоб віддати честь Діві Марії. Від таких зборів вірних і сам празник дістав назву Собору.

    Натяк на святкування Собору Пресв. Богородиці наступного дня по Христовому Різдві знаходимо в 79 правилі Шостого Вселенського Собору, що відбувався в Константинополі 691 року. В тих часах подекуди поширений був звичай обмінюватися печивом нібито на честь болів Преч. Діви Марії при народженні Ісуса Христа. Собор таку практику засуджує і забороняє. "Божественне з Діви народження, - каже Собор, - що було безсіменним, ми визнаємо за безболісне, і це проповідуємо всім вірним. Цим способом хочемо направити тих, що через незнання роблять щось невідповідне...Якщо отже, відтепер хто-небудь це робив би, то духовна особа нехай буде позбавлена сану, а мирянин хай буде відлучений".

    Навіть колись у нас на Східній Україні був колись подібний звичай, що приносили до церкви пироги, думаючи, що в такий спосіб пошанують Діву Марію. Київський митрополит Михаїл Рагоза заборонив цю практику 1590 року.

    Св. Єфрем Сирін (†373), великий звеличник і почитатель Божої Матері каже так: "Ніхто не знає, як має назвати Твою Матір, о Господи! Назве Її Дівицею, але ж Вона має Дитину. Назве Її Замужньою, але ж ніхто Її не знав! Коли ж Твою Матір не можна збагнути, то хто в силі Тебе поняти!".

    Св. Іоан Золотоустий у проповіді "Про Святу Діву і Богородицю Марію" каже: "Нічого не можна знайти між людьми такого, як Богородиця Марія. Перейди, чоловіче, думкою усі створіння і поглянь, чи є що рівне або більше, як Свята Богородиця Марія?...Тому скажімо Їй: Благословенна Ти між жінками. Ти одна зцілила печаль Єви...".

    Православна Церква святкує собор Пресвятої Богородиці 8 січня.


    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com