Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Від серця до серця

  Я прийшов в Церкву дорослим, маючи сім'ю, роботу і важкий вантаж вчинків, які людині вже неможливо виправити. Не дивлячись на це, Господь був милостивий, і на той час моя кар'єра увінчалася керівною посадою у сфері маркетингу. Оскільки робота накладає відбиток на спосіб нашого мислення, я, займаючись щодня розвитком торгівельних марок своїх клієнтів і будівництвом своєї скромної організації, природно, проводив певні паралелі і в сприйнятті Церкви як якоїсь громадської організації.

  І з цієї точки зору здавалося очевидним абсолютно плачевне, на перший погляд, положення справ. У очах нецерковних людей Православ'я стійко асоціюється з чимось архаїчним і застарілим, призначеним для людей похилого віку і людей украй консервативних, з незрозумілими традиціями, сенс яких втрачається в глибині століть. Взнавши дійсне положення справ, я був приголомшений! Адже навіть люди, що рахують себе православними, зрідка відвідуючі церкву, мають дуже смутне уявлення про такі базові речі, як віра, таїнства, богослужіння. Цей контраст між уявленнями про Церкву, що склалися в суспільстві, і реальним положенням справ здавався нестерпним. Православ'я програє пропагандистську війну всім, навіть найнемічнішим, релігійним організаціям.

  Всі виходять до людей, озброївшись сучасними поглядами на життя і не пред'являючи яких-небудь істотних вимог. Їх виступ — це завжди масштабне шоу, або цікава інтелектуальна бесіда, або взагалі наукова фантастика, і все це з використанням сучасних засобів масової інформації, іншими словами — пропаганда. Що ж таке пропаганда?

  Пропаганда — основа успіху будь-якого товару або послуги, політичної ідеї, і навіть добродійна діяльність неможлива без неї. Мета пропаганди — формування іміджу товару, послуги, організації, ідеї. Щось було людям невідомо або вони неправильно відносилися до чогось, і ми хочемо змінити їх вистави, розповісти, чому добре мити цим милом, літати цими авіалініями, голосувати за цю партію або, наприклад, боротися з наркоманією. Ми знаємо дуже мало і мало цікавимося предметами, ідеями і реальністю, що взагалі оточує нас. Уявімо, що ви винайшли дійсно дуже хороший пральний порошок, який справляється зі своєю роботою краще за інших. Як про це повідомити людей? Оскільки мало хто серйозно цікавиться новинками в цьому питанні, і не сподівайтеся, що оголошення і навіть результати тестування вашого порошку в науково-популярному журналі якось сприятимуть його продажам — це мало хто прочитає. Залишається лише реклама — двигун торгівлі і різновид пропаганди. Реклама прагне наочно переконати в перевагах нового товару, будучи не лише двигуном торгівлі, але і двигуном науково-технічного прогресу. Комплекс уявлень споживачів про новий товар і називається іміджем. І будівництво іміджу є не що інше, як формування цих вистав.

  І якщо хтось скаже, мовляв, діди прали без всяких порошків і ми можемо, то що можна сказати, наприклад, про боротьбу з наркоманією? Науці вже декілька століть відомо про шкоду наркотиків, що ніяк не перешкодило ні розробці їх нових видів, ні масовому їх поширенню, яке, на жаль, продовжується і понині. Проте потрібно відзначити, що вогнище цієї хвороби суспільства на сьогоднішній день локалізоване, причому багато в чому завдяки пропаганді, що прийняла масові масштаби в останні тридцять років. Зрозуміло, багато людей попадаються в плетива цього зла до цих пір, і навіть говорять про легалізацію т.з. «легких наркотиків», проте мало хто відмовиться визнати очевидний факт: європейську цивілізацію наркотики не змогли убити так, як свого часу алкоголь убив цивілізацію індійців Північної Америки. У суспільній свідомості сформувався негативний імідж наркотиків, завдяки чому суспільство отримало свого роду щеплення від цього зла.

  Таким самим формуванням іміджу займаються абсолютна більшість релігійних організацій, що особливо існують на Заході. Вони теж формують свій імідж, використовуючи настільки звичні для маркетологів, піарників і політтехнологів інструменти: рекламу, піар, масові акції, прямий контакт з людьми і так далі... Чому ж православна проповідь не чутна на тлі пропаганди інших організацій?.. Чому імідж Православ'я, ніким, здавалося б, не формований, так невигідно відрізняється від продуманих і технологічних акцій багаточисельних лжепроповідників, що приходять із заходу і сходу і що народжуються на нашій постатеїстичній Батьківщині?

  У моєму житті проминув ще один рік. Для віруючої людини рік — це не стаж, і зараз я лише починаю розуміти, як далекий від того, якою має бути православна людина. Але найцікавіше: я раптом зрозумів, що Православ'я повинне програти цю війну. Це написано в Евангелії. Перед входом до Єрусалиму Спаситель сказав своїм апостолам: Ось, ми входимо до Єрусалиму, і Син Людський відданий буде первосвященикам і книжникам, і засудять Його на смерть; і зрадять Його язичникам на наругу і биття і розп'яття (Мф. 20, 18-19). Це поразка — хрест, який ніс Спаситель під час Свого земного життя, про нього Він розповідав апостолам, і вони не вірили. Це і наш загальний хрест, в це і нам тепер деколи не віриться. Тоді мати синів Зеведєєвих просила, щоб її сини сіли праворуч і ліворуч в Царстві Його. Спаситель відповів: Чи можете пити чашу, яку Я питиму, або хреститися хрещенням, яким Я хрещуся? (Мф. 20, 22) — на що апостоли відповідали ствердно. І ми відповідаємо ствердно, так до кінця і не усвідомлюючи свій вибір. Уважна людина саме по тому, що Православ'я програє цю війну, зрозуміє, кому служить свята Церква і кому — решта.

  Віра — це не товар, і її не можна просувати на ринок людських сердець. Просто нічого не вийде. Навіть Бог залишає людині право вірити в Нього і бути з Ним — або не вірити і не бути. Віра — це вогонь, який передається від серця до серця нашим життям, нашими вчинками, нашим сповіданням віри по слову преподобного Серафима: «Надбай дух мирний, і багато хто спасеться довкола тебе», і в цьому наша велика відповідальність і обов'язок! Порятунок багато залежить від того, які ми самі! Вчинки істинно православних людей не вписуються в плотську логіку тих, що оточують, і, стикнувшись з живою вірою, людина може відчути в своєму ближньому Божу присутність і благодать Святого Духа. Як сказав митрополит Антоній (Блум): «Ніхто не повірить в Царство Небесне, поки не побачить його відблиску в очах іншої людини».


  Українською перекладено за матеріалами сайту Отрок


  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий цвіт"
  • Переглядів: 2602
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com