Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Великий піст 2024
    У 2024 році Великий піст розпочинається 18 березня і триватиме до…
  • Православні молитви за воїнів
    Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
  • Різдво Христове
    ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! Підбірка публікацій про Христове Різдво - …
  • Великомучениця Варвара
    Життя святої Варвари Тропар, величання, кондак, прокимен, причасний …
  • Апостол Андрiй Первозваний
    Життя святого Андрія Первозваного Святий апостол Андрій на Київських…
  • Популярне
    Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
    Опитування
    Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
    так
    ні
    святкую день Валентина
    а що це за свято?
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Квітень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Березень 2024 (1)
    Лютий 2024 (1)
    Грудень 2023 (2)
    Листопад 2023 (3)
    Жовтень 2023 (2)
    Вересень 2023 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Стигмати чи ісихазм?

    Останнім часом питання стигматів дуже часто використовують як аргумент проти Православної віри.
    В християнстві існує два види віросповідної містики: ісихазм у Православ’ї і стигматизм – у Католицизмі. В чому ж полягає духовна прірва між Сходом і Заходом, і чим визначаються ці види віросповідної містики?

    Ісихазм


    Ісихазм (від др.-грец. , «спокій, тиша, самота») — особливого роду містична практика православних ченців (ісихастів), в якій застосовується безмовна молитва ради споглядання Божественного світла (Фаворського світла, яке виходило від Христа при преображенні на горі Фавор). У основі філософії ісихазма лежить уявлення про те, що можна споглядати непізнане (Бога) за допомогою божественних енергій. У 1351 році визнаний офіційним ученням православної церкви. Головні представники ісихазма - Симеон Новий Богослов і Григорій Палама.

    Коротко кажучи, ісихазм — це містична практика богопізнання шляхом молитовного самозаглиблення. Зрозуміло, не йдеться про буквальне, фізичне споглядання, а про духовне, «внутрішнє» бачення. Як писав Св. Іоан Синаїт в Ліствиці: «ісихаст є прагнучий укласти в своєму тілі безтілесне». Ключовою цитатою зі Священного Писання є «Царство Боже всередині вас є» (Лк,17,21). У основі ісихазма лежить розумова робота (тобто в думці), яка полягає в постійному читанні про себе або вголос покаянної, найчастіше, Ісусової молитви: «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного». Ченці моляться цією молитвою про себе постійно. В той же час вони постять, часто причащаються і, по можливості, займаються добродійністю. Буває, і миряни-ісихасти читають беззвучну молитву про себе і в ході буденного життя.

    Стигматизм


    Стигмати (грец. , «знаки, мітки, виразки, рани») — хворобливі рани, що кровоточать, відкриваються на тілі деяких глибоко релігійних людей і відповідні ранам розіпнутого Христа.Прийнято вважати, що вперше стигмати з'явилися у святого Франциска Ассизського в 1224 р. В деяких стигматиків рани кровоточать постійно, в інших — періодично. М.Ладиженський в книзі «Світло незриме» досліджував процес стигматизації з точки зору психологічної і фізіологічної: «Слід визнати щирість стигматизованих і мимовільну появу стигматів;
    рани, що утворюються при стигматизації, пояснюються уявними навіюваннями; рани ці викликаються відомим екстазом, коли свідоме життя поглинається одним яким-небудь всемогутнім образом. Необхідно пояснити, як відноситься до стигматів Православ'я. У стигматах відкривається оголена суть католицизму так само, як суть Православ'я відкривається в ісихазмі, в творінні Ісусової молитви.

    У католицтві і Православ'ї по-різному проводиться кордон між душевним і духовним. Те, що ми оцінюємо як ще душевне, Захід оцінює вже як духовно-благодатне. Стигмати - це плотське, душевне сприйняття Бога, вони даються не від Бога, а сама людина у себе викликає «рани Христа» своєю уявою, навіюванням. Це чужий Православ'ю духовний досвід, але він відбувається все-таки в рамках християнської віри, хоча і далекий від досвіду дійсних Православних подвижників. Ось чому за двадцять століть Православ'я не знає жодного випадку стигматизації!

    Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий цвіт"
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (2)
    • Facebook
    • Довідка
    • Написав(ла): Юрій
    • 4 сер 2009 #
    цікава стаття goodgood


    --------------------
    Гордість передує падінню (Святі отці).
    • Написав(ла): Лена
    • 30 вер 2011 #
    Дуже цікаво=) допомогло l_book
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com