Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Стигмати чи ісихазм?

  Останнім часом питання стигматів дуже часто використовують як аргумент проти Православної віри.
  В християнстві існує два види віросповідної містики: ісихазм у Православ’ї і стигматизм – у Католицизмі. В чому ж полягає духовна прірва між Сходом і Заходом, і чим визначаються ці види віросповідної містики?

  Ісихазм


  Ісихазм (від др.-грец. , «спокій, тиша, самота») — особливого роду містична практика православних ченців (ісихастів), в якій застосовується безмовна молитва ради споглядання Божественного світла (Фаворського світла, яке виходило від Христа при преображенні на горі Фавор). У основі філософії ісихазма лежить уявлення про те, що можна споглядати непізнане (Бога) за допомогою божественних енергій. У 1351 році визнаний офіційним ученням православної церкви. Головні представники ісихазма - Симеон Новий Богослов і Григорій Палама.

  Коротко кажучи, ісихазм — це містична практика богопізнання шляхом молитовного самозаглиблення. Зрозуміло, не йдеться про буквальне, фізичне споглядання, а про духовне, «внутрішнє» бачення. Як писав Св. Іоан Синаїт в Ліствиці: «ісихаст є прагнучий укласти в своєму тілі безтілесне». Ключовою цитатою зі Священного Писання є «Царство Боже всередині вас є» (Лк,17,21). У основі ісихазма лежить розумова робота (тобто в думці), яка полягає в постійному читанні про себе або вголос покаянної, найчастіше, Ісусової молитви: «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного». Ченці моляться цією молитвою про себе постійно. В той же час вони постять, часто причащаються і, по можливості, займаються добродійністю. Буває, і миряни-ісихасти читають беззвучну молитву про себе і в ході буденного життя.

  Стигматизм


  Стигмати (грец. , «знаки, мітки, виразки, рани») — хворобливі рани, що кровоточать, відкриваються на тілі деяких глибоко релігійних людей і відповідні ранам розіпнутого Христа.Прийнято вважати, що вперше стигмати з'явилися у святого Франциска Ассизського в 1224 р. В деяких стигматиків рани кровоточать постійно, в інших — періодично. М.Ладиженський в книзі «Світло незриме» досліджував процес стигматизації з точки зору психологічної і фізіологічної: «Слід визнати щирість стигматизованих і мимовільну появу стигматів;
  рани, що утворюються при стигматизації, пояснюються уявними навіюваннями; рани ці викликаються відомим екстазом, коли свідоме життя поглинається одним яким-небудь всемогутнім образом. Необхідно пояснити, як відноситься до стигматів Православ'я. У стигматах відкривається оголена суть католицизму так само, як суть Православ'я відкривається в ісихазмі, в творінні Ісусової молитви.

  У католицтві і Православ'ї по-різному проводиться кордон між душевним і духовним. Те, що ми оцінюємо як ще душевне, Захід оцінює вже як духовно-благодатне. Стигмати - це плотське, душевне сприйняття Бога, вони даються не від Бога, а сама людина у себе викликає «рани Христа» своєю уявою, навіюванням. Це чужий Православ'ю духовний досвід, але він відбувається все-таки в рамках християнської віри, хоча і далекий від досвіду дійсних Православних подвижників. Ось чому за двадцять століть Православ'я не знає жодного випадку стигматизації!

  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий цвіт"
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (2)
  • Facebook
  • Довідка
  • Написав(ла): Юрій
  • 4 сер 2009 #
  цікава стаття goodgood


  --------------------
  Гордість передує падінню (Святі отці).
  • Написав(ла): Лена
  • 30 вер 2011 #
  Дуже цікаво=) допомогло l_book
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com