Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  За покликом серця

  Душа шукає Бога — так вже вона влаштована. Цей голод по живій, відчутній присутності Бога в своєму житті не утамувати ні бесідами про Нього, ні спробами заслужити на Його схвалення добрими справами, ні читанням спасенної літератури. І тільки увійшовши до храму, де дотик Божественної благодаті до нашої душі народжує радість, здивування, благоговіння, ми опинимося біля мети своїх пошуків.


  У дитинстві я демонструвала всі завдатки язичника. Тобто, я не поклонялася природним силам, а, швидше, одушевляла їх в своїй уяві. Я абсолютно щиро вірила, що можу розмовляти з вітром, лісом, морем, річкою. Я придумала умовний код і вітру, і морю, і вони відповідали мені на питання. Я ніколи не була на вулиці наодинці — навіть найслабкіший вітерець міг скласти мені компанію. А з лісом одного дня було ось що: ми пішли за грибами, і лише я одна нічого не знайшла. Мені пристрасно хотілося відшукати гриб! І ось я закрила очі і попросила ліс подарувати мені грибочок; я сказала, що пройду із закритими очима тридцять кроків вперед.

  Розплющивши очі, прямо перед собою я виявила крихітний, як з картинки, польський, і, подякувавши лісові від щирого серця, помчала до своїх хвалитися знахідкою. Я відчувала, що все довкола — живе, знає і любить мене. Так, ще не усвідомлюючи сповна присутність Бога в світі, не молючись Йому, я відчувала гармонію створеної природи і всім серцем приймала її. Релігійного виховання в повному розумінні слова я не отримала. Ймовірно, моє релігійне відчуття знайшло своє вираження в єднанні з природою і на якийсь час тим і задовольнилося.

  Православ'я ж здавалося мені незрозумілим, непривітним, недружнім, в чомусь навіть нещирим. У юності я вважала (і не соромилася заявляти про це привселюдно), що віра в Бога і віра в Церкву — речі абсолютно різні, і зовсім не обов'язково їх поєднувати. Адже Церкву складають люди, а людям властиво помилятися. Отже — йди на заклик серця, а не виконуй бездумно незрозумілі ритуали! Книга Лобсанга Рампи «Третє око» виробила переворот в моїй свідомості. Я зрозуміла, що весь цей час помилялася щодо своєї релігійної приналежності. Насправді я — ламаїстка! Моя дорога — медитації і йога, пізнання себе, розплющення третього ока і... там поглянемо. Третім оком.

  Дивно, як заворожуюче подіяла на мене тоді ця словосполука — «третє око». Запропонуй мені хто-небудь другий ніс, я б з криком втекла! До третьої книги пан Рампа перевищив гранично допустимий об'єм марення, і читати це я вже не змогла. Але ще деякий час думка про буддизм як про єдино розумну, логічну і справедливу релігію бродила в моїй свідомості. Річард Бах повернув мене до дійсності. Релігія — ось що насправді відводить людину від істини! Кожен — сам собі месія, і якщо ти зрозумієш суть речей, то — ходи крізь стіни і світи, притягуй потрібні події і людей, прозрівай майбутнє. Все — ілюзія! А ти — сам режисер свого кіно. Осмілюйся! І не обмежуй себе рамками запліснявілих догм.

  На самому піку мого вільнодумства я абсолютно невчасно закохалася. Та ще так невдало — в американця. Я їх на дух не переношувала — вони ж книжок не читають! Поговорити абсолютно ні про що! І найдивнішим було те, що його привабливість, все, що мене в нім полонило — цілісність, безпосередність, щирість, упевнене розуміння добра і зла, — коренилося в його вірі в Христа, якої він не приховував. Ах, як мені хотілося знайти таку упевненість! Мені дуже не вистачало твердого грунту під ногами, чітких орієнтирів — я пливла, як корабель без компаса. І, опиравшись спочатку (що місіонери з настільки, так би мовити, юної країни можуть додати до нашої тисячолітньої історії Православ'я!), я все-таки потягнулася за ним в протестантську церкву...

  І була приємно здивована! Я б охарактеризувала її одним словом: «інтелігентна». Це була саме інтелігентна церква: і прихожани, і гімни, і музика — все було в рамках допустимого, ніщо не різало мій слух. Ніхто не кинувся на мене з криками радості, не зажадав уявити довідку про доходи, не попросив негайно визнати Христа моїм особистим Спасителем або прилюдно покаятися в гріхах в мікрофон. На богослужінні виконувалися православні молитви: «Отче наш» на старослов'янському і Символ віри, правда, українською. І я залишилася. Мені було все цікаво, все в новинку — і роздуми про Біблію, і недільний обід в будинку пастора, і спів в хорі. Яка це, виявляється, насолода — вплітати свій голос в загальний хор, чувши, як народжується складна музика! З хором мені згодом було розлучитися найважче.

  Будні придбали новий вміст після проведеного так недільного дня.

  Правда, одного дня я вирішила сходити на православну службу. Чому? Напевно, хотілося порівняти, перевірити свої відчуття. Я вже точно розуміла, що жити без Бога не можна. Ось тільки не була упевнена, де Його шукати. На стороні Православ'я були родинні традиції, теплі дитячі спогади, нарешті, хрещення в Православній Церкві. Я притикнулася біля входу в храм, невміло хрестилася, озираючись на оточуючих, і не розуміла сенсу того, що відбувається. Мені було соромно, що тут, в моєму рідному храмі — все-таки я душею відчувала, що лише цей храм рідний, — я гостя, майже чужа.

  Після цього я надовго осіла в протестантській церкві. Тут все було просто і ясно: ось служба, жодного незрозумілого слова; ось тексти гімнів, ось доступна проповідь. Велася обширна соціальна діяльність: церква узяла на себе турботу про літніх людей, дітей з дитячого будинку. Хочеш — бери посильну участь, роби добрі справи! Деякі з місіонерів говорили: що ж це ваші церкви стоять з позолоченими куполами, дороге облачення, такі дорогі іконостаси, а поглянете, скільки довкруги убогих, чи не краще було б ці гроші витратити на допомогу нещасним? І я починала з підозрінням поглядати на пишність наших храмів, якими раніше так гордилася.

  Я вдячлива протестантській церкві — вона стала для мене сходинкою на дорозі додому. Мені довелося багато думати і читати, перекладати книги і проповіді; завдяки цьому я прочитала Євангеліє і стала орієнтуватися в біблейських текстах. Але в якийсь момент я усвідомила, що для мене молитовні збори — більше зустріч з друзями, чим з Богом. Без здійснення Таїнств Церква втрачає сенс, пустіє. І простота, яка залучила мене спочатку, стала вже обтяжувати — мені хотілося глибини, краси і складності.

  Потихеньку ставало ясно, що протестантська церква вже дала мені все, що могла дати, — далі могли бути лише кількісні, але не якісні зміни. Я могла б ще більше прочитати, ще більше обговорити, можливо, зробити більше хороших вчинків. Але я сама не мінялася. Я розуміла, що грішу; що прагнути не грішити можна, але не завжди успішно; що неможливе людині можливо Богові, але лише от як призвати Його на допомогу? І що робити з тими гріхами, які вже здійснені? Крім того, мене бентежило дослідження Біблії силами самих прихожан. Я відчувала — не відразу я змогла це сформулювати ясніше — що Книгу, автором якої був Бог, міг тлумачити лише Бог. Вустами тих людей, яким Він відкрив сенс тих або інших текстів. Як люди, лише поверхнево знайомі з історією, богослів'ям, навіть мовою Біблії, могли успішно її тлумачити?

  Загалом, мені не діставало керівництва в духовному житті.

  Краща подруга запросила мене стати хресною своїй дочечці. Я не бачила жодних проблем в тому, що відвідую протестантську церкву — навпаки, я стала такою грамотною! І тим сильніше було моє здивування, коли, готуючись до сповіді, виявила, що відвідини протестантських зборів — гріх. Я була вражена: чому, адже ми ж всі християни, так або інакше? Священик заборонив мені приступати до Євхаристії у протестантів під загрозою відлучення від Євхаристії в Православній Церкві. Так я стала перед вибором: Православ'я або протестантизм. Вперше я зрозуміла, що не можу бути православною протестанткою. І я вибрала Православ'я.

  Я не можу цього пояснити, але мені було навіть страшно уявити, що Православна Церква мене відкине; нічого подібного по відношенню до протестантської церкви я не відчувала. Після Причастя я відчувала себе так, ніби вийшла з ув'язнення, і все довкола було таким чистим, ніби весь світ омився разом зі мною. У Православ'ї — моє коріння, а як жити без коріння? Тут ще стільки потрібно зрозуміти і взнати, тут стільки радості і печаль — досить на все життя! Це — віра моїх предків, і я всім серцем люблю її красу, хочу її осягнути, наблизитися до її ідеалів. Тут я зустрічаюся з такими людьми, — особисто і в книгах, — приклад яких наповнює моє серце радістю і бажанням жити.

  До речі, та молода людина, яка привела мене в протестантську церкву, хрестилася в Православ'я кілька років тому. І слава Богу!

  Українською перекладено за матеріалами сайту Отрок

  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий цвіт"
  • Переглядів: 2949
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com