Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Як часто Ви вживаєте алкоголь?
  кожний день
  2-3 рази на тиждень
  один раз на тиждень
  у свята
  не вживаю
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Розповсюдження вживання алкоголю

  Існує певний зв'язок між виробництвом і вжитком алкоголю, з одного боку, і поширенням пияцтва і збільшенням числа хворих алкоголізмом - з іншого. Вигляд і кількість споживаних спиртних напоїв дуже розрізняються в окремих країнах, в різних регіонах кожної країни, серед осіб різних професій і т.д. Проте усереднені дані дозволяють скласти певне уявлення про рівень вжитку алкоголю на душу населення.

  Цей рівень характеризується найбільш високими показниками у виноробницьких країнах - Франції і Італії. Величезне значення виноградарства і виноробства в економіці, широко поширений звичай повсякденного вживання великої кількості вина і ряд інших чинників зробили вино елементом соціального життя і вивели ці країни по вжитку алкогольних напоїв на перше місце в світі. У більшості інших економічно розвинених країн рівень вжитку алкоголю на душу населення вагається від 6 до 8 л абсолютного алкоголю в рік.

  У дореволюційній Російській імперії (в склад якої входила Україна) (за даними на 1913 р.) на душу населення доводився порівняно багато алкоголю - 4,7 л в перерахунку на абсолютний спирт. Величина ця значно менше рівня вжитку алкоголю в країнах Західної Європи і США на початку XX ст (від 7,5 л в Німеччині до 22,9 л у Франції). В даний час в різних країнах щорічний приріст вжитку алкоголю на душу насел. складає від 2 до 5%. В середині 60-х років вжиток алкогольних напоїв в Росії характеризувався тією ж величиною, що і до першої світової війни - 4,7 л абсолютного алкоголю на душу населення.

  На рівні вжитку алкоголю позначилося засвоєння алкогольних стереотипів поведінки частиною жінок і молоді. Соціологічні дослідження, проведені у ряді міст, показали, що близько 70-75% дорослих жінок періодично вживає спиртні напої. Якщо в 1960 р. доля жінок серед хворих алкоголізмом не перевищувала 8%, то в кінці 70-х років цей показник досяг 10-15%. Вивчення динаміки алкоголізму серед жінок впродовж останніх 20 років виявило, що частота алкогольних захворювань серед них за цей час зросла в 1,5 рази.

  Вживання алкогольних напоїв серед неповнолітніх і молоді також набуло значного поширення. Вибіркове обстеження учнів 9-10 класів виявило, що якщо в 1965 р. епізодичне вживання спиртних напоїв серед дівчат складало в середньому 49%, а серед хлопців - 68%, то на початку 80-х років ці ж показники зросли відповідно до 70 і 90%.

  Таким чином, дані про виробництво спиртних напоїв, результати соціологічних досліджень, спостережень лікарів дозволяють виділити наступні основні тенденції.

  1.Спостерігається повсюдне зростання вжитку алкогольних напоїв.

  2. У містах рівень алкоголізації населення в середньому удвічі вище, ніж в сільській місцевості.

  3. Швидко зростає жіночий алкоголізм.

  4. Відмічається збільшення вжитку алкоголю дітьми і підлітками.

  Зростання числа «помірно» п'ючих людей таїть в собі серйозну небезпеку. Встановлена чітка залежність між показником вжитку алкоголю на душу населення і показником «надмірного» вжитку.

  От 1 до 9% осіб у віці 15 років і старше вдаються до надмірного пияцтва: споживають в середньому більше 150 мл абсолютного спирту. Це еквівалентно 375 мл 40° горілки, 1 л вина або 3 л пива. Число осіб, що зловживають алкоголем, зростає при загальному збільшенні вжитку спиртних напоїв серед населення. Відповідно зростає число хворих-алкоголіків. З кожних 5 осіб, що зловживають алкоголем, в 1-2 розвивається хвороба - алкоголізм. Наскільки це небезпечно для здоров'я населення, показують дані соціологічних досліджень: у різних професійних групах зловживають алкоголем від 10 до 20% осіб. При цьому до 78% здорових чоловіків у віці від 20 до 40 років вважають для себе «нормою» 350-500 мл 40° алкоголю в день.

  Українською перекладено за матеріалами сайту Алкоголь і потомство
  Джерело: www.hram.lviv.ua
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com