Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Шукаю священика

  Про священство можна сказати те, що святі говорили про чернецтво, а саме: якби всі знали, як добре бути ченцем, — всі б пішли в монастир. Але якби всі знали, як важко бути ченцем, — ніхто б не пішов в монастир. Я думаю, що священство в цьому сенсі сповна порівнянно з чернецтвом. Воно — красиво, але дуже важко. Тягар священства відчувається не всіма священиками і не відразу. Особливо воно важке для тих, хто рукоположувався не цілком по духовних мотивах, тобто думав про славу, про можливість керувати людьми, вигадував собі власну святість або просто, за словами Димитрія Ростовського, пішов в священики не за Ісуса, а за хліби куса. Така людина обтяжуватиметься службою, скорочуватиме її, гніватиметься на людей і вважатиме їх дурними і настирливими. Кожна служба або треба для нього буде мукою.

  По-іншому з тими, хто від священства не шукав нічого, окрім самого священства. Та благодать, про яку ми часто дозволяємо собі говорити, глибоко і повно переживається ієреєм, що любить Христа, якому служить. Але і ці раби Божі не вільні від періодів спокус, ослабіння в духовному житті і ін. Коли чоловік приймає сан, він піднімає на себе груз, тягар якого відчуває лише з роками.

  Мені згадуються слова покійного митрополита Антонія (Блума) про священство. Він порівнював отця з тим осликом, на якому Христос в'їжджав до Єрусалиму. По своїй простоті ослик думав, що це йому постилають одяг під ноги, махають гілками і вітально кричать. Як часто священик може забувати, що цілування руки, звернення на «Ви», підкреслене благоговіння перед саном відноситься зовсім не до нього особисто, а до Господа Ісуса Христа. Не розуміючи цього, ми стаємо такими євангельськими осликами, тоді як єдиний Священик — саме Христос. Він — Ієрей довіку. Ми священствуєм Ним і в Ньому. Без Нього ми — ніхто.

  Ось це усвідомлення свого повного безсилля без Христа дуже потрібне священикові. Йому відкриті окрім книги своєї совісті книги совісті багатьох людей. Кожному з нас досить себе самого, щоб зрозуміти, як немічна людина і як вона зіпсована. Священик же, окрім сторінок своєї совісті, повторюся, прочитує совість сотень. Це страшне видовище глибоко укоріненого гріха, волі, що поневолила, народжує в тому, що бачить, інколи страх, інколи смуток, інколи втому. Священикові дуже потрібний живий Христос, присутній поруч, для того, щоб кожну сповідь приймати, як годиться, і кожну требу здійснювати, як вперше.

  Знову-таки, пошлюся на митрополита Антонія. Він розповідає десь про молодого ієрея, який у момент освячення Дарів відчув себе негідним. Він відступив від престолу і сказав: «Господи, я не можу». І тоді між ним і престолом став Хтось незримий, Який дав священикові силу зробити літургію. Це був Той, Хто і є єдиний, її здійснюючий. Напевно, всякий отець може з особистого духовного досвіду розповісти багато подібних випадків, але сенс один: без Христа ми — ніщо. Людину, що бажає стати священиком, я готовий довго відмовляти. Пам'ятаєте Горького, який говорив, що навіть якщо його сіктимуть на площі щодня, він не перестане писати. Ось таке ж непереборне бажання, але без очей, що горять, і фанатизму, має бути і у майбутнього ієрея. Це бажання потрібно підкріпити хорошими знаннями, в першу чергу церковному життю. Потрібно на все життя полюбити Євангеліє і богослужіння.

  Потрібно навчитися не помічати плям в церковному житті, не цікавитися її виворотом. А ще потрібно, щоб Господь благословив побачити в житті хоч одного хорошого отця. Такого, чий образ буде на все життя прикладом. Не лише у проповіді, літургії, але і в повсякденному житті.

  Є декілька професій, які можна назвати священними. Вони порівнянні з ієрейським саном по цілому ряду ознак. Священною, наприклад, є професія вчителя. Слово «вчитель» — це одне з імен Спасителя. Багато, що не бачили в Нім Господа, бачили в Нім Вчителя.Тому всякий, хто учить людей доброму і корисному подібний до Христа в деякій мірі. Вчителем має бути і священик. Терпінню, наполегливості і постійності, любові до учнів пастир може вчитися у хороших педагогів. Наступною священною професією я б назвав професію лікаря. Жаліти хворого, не гребувати його виразками, бути до нього терплячим, бути готовим завжди піти туди, де ти потрібний — це якості справжнього лікаря. Погодьтеся, як вони схожі на якості справжнього священика. Це означає, що ми можемо вчитися і у людей в білих халатах, а не лише по семінарських посібниках. Нарешті, третьою професією, подібною до священства, я б назвав професію військового. Він, як і пастир, не працює, а служить. Він дає присягу і має бути їй вірний. У нього, як ні у кого іншого, мають бути присутніми такі якості, як слухняність, жертвеннысть, мужність, дисципліна. І це дуже схоже на те, чим повинен відрізнятися справжній ієрей. Доречі, синодики монастиря св. Пантелеймона на Афоні свідчать про те, що величезна частина ченців цього монастиря були відставні військові: офіцери, прапорщики, солдати, що частенько мали досвід війни і відмічені пораненнями. Ці ченці в кращому сенсі відрізнялися від багатьох інших.

  Одного дня Господь сказав молитися Панові жнив про те, щоб були вислані робітники добрі, бо жнив багато, а женців мало. Всі християни повинні молитися Богові про те, щоб Він приводив до священства добрих отців. Вони прийдуть свого часу. Вони не можуть не прийти. Кожне покоління народ Божий переводив зі свого середовища пастирів, прагнучих до ідеалу. Уважна людина знає, що ми не позбавлені цього сьогодні. Не будемо позбавлені цього і в майбутньому. Я вірю в це.

  Українською перекладено за матеріалами сайту Отрок

  Джерело: Сайт ХРАМУ ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СВЯТИХ і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий цвіт"
  • Переглядів: 3146
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com