Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
  Где то косяк! Проверь правильность строки подключения. Возможно просто нет новостей за последние 30 дней.
  Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Молитва в День незалежності України

  Виголошена Святійшим Патріархом Київським
  і всієї Руси-України ФІЛАРЕТОМ
  24 серпня 2009 року в Соборі Святої Софії


  Владико, Господи Боже наш, Джерело життя і безсмертя, Творче всього видимого і невидимого, Ти кожному народу визначив місце його поселення; Ти, Господи, дав українському народу багаті і родючі землі, просвітив його світлом Євангелія Христового через нашого просвітителя Святого і великого князя Володимира, дарував йому мудрих правителів – Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха та інших – великих святителів Іларіона і Петра Могилу.

  Але ми не послухали Тебе і не виконували заповідей Твоїх, не ходили дорогою правди і любові. Господи, ми згрішили перед Тобою, і праведним Твоїм судом, втратили свою державну незалежність, будучи поневоленими сусідніми народами. Ти ж, Милосердний Господи, що не до кінця гніваєшся, дивлячись на наші вікові великі страждання, голодомор, заслання і катування, а ще більше – на велике терпіння нашого народу, бо ми і в стражданнях і в неволі не втрачали віру в Тебе, єдиного істинного Бога, – Ти змилувався над нами і дарував нам свободу і державу. Дякуємо Тобі за милосердя Твоє, і, припадаючи, знову дякуємо за Твою безмежну любов. Ми хоч і грішимо перед Тобою, але ж і Тобі Єдиному служимо.

  Зглянься на нас, Чоловіколюбний Господи, і не карай нас гнівом Твоїм за наші провини вільні й невільні, за нашу національну несвідомість і національне протистояння, за несправедливі суди, за гордість і нетерпимість один до одного. Але Ти, Боже наш, бачиш і навернення до Тебе народу нашого, його віру і жертовність.

  Ти дав нам Президента, щирого українця; пошли йому мудрість, яку Ти дарував Соломону; укріпи в ньому мужність і силу, щоб мечем влади, який Ти дав йому, він захищав добро і карав зло, і щоб правда і свобода панували на нашій землі. Розбуди совість народних обранців, щоб вони думали не про себе і про багатство, а про народ, який обрав їх, і щоб вони пам’ятали про суд Твій праведний. Милосердний Господи, допоможи нашому уряду виконувати свої обов’язки, дбати про добробут народу та розвиток економіки держави.

  Господи, Боже наш, Ти є Суддя праведний, пошли суддям нашим благодатну силу і пробуди їхню совість, щоб вони чинили справедливий суд, пам’ятаючи, що і вони колись стануть перед Тобою на суд.

  Напоум багатих, Господи, щоб вони знали і пам’ятали, що багатство, яке Ти дав їм в управління, не їхнє, а Твоє, і Ти маєш владу відібрати Його.

  Господи Ісусе Христе, Боже наш, ми хочемо жити в свободі, в незалежній державі, бо Ти, всеблагий Господи, сказав: там, де Дух Святий, там свобода. Допоможи нам зберегти свободу; бо наші добрі сусіди закидають нам то Крим, то мову, то газову трубу, то «ви маєте не такого Президента». Боже, збережи Україну від видимих і невидимих ворогів, і дай нам надію на міцну безпеку Української держави.

  Господи, не без Твоєї волі нещодавно Україну відвідав Московський Патріарх. Відкрий йому очі, щоб він побачив українське православ’я, яким воно є; побачив мільйони наших вірних та вірних інших Українських православних церков, які хочуть, щоб наш народ мав єдину Помісну Православну Церкву. Господи Ісусе Христе, ти є Пастир добрий і душу Свою поклав за Своїх овець, позбав нас від таких пастирів, які приходять ззовні, щоб украсти, вбити і погубити (див. Ін. 10, 10).

  Господи Боже наш, сьогодні весь світ і Україна переживають фінансову і економічну кризу. Це є Твій праведний гнів за наші гріхи і беззаконня. Будь милостивим до нас, грішних, благає Тебе Церква Твоя. Не карай нас надмірно, але зглянься на наші немочі; прости нам провини наші і допоможи нам, як Ти простив і помилував удавнину неневітян.

  Господи, Ти знаєш неміч народу нашого – відсутність єдності як в історії, так і тепер, але прости нам провини наші і об’єднай нас, щоб ми думали не про свої особисті інтереси, а про благо всього народу. Для нас, людей, це неможливо, а для Тебе все можливе. Тому благаємо Тебе, подай нам цю єдність.

  Сьогодні ми святкуємо 18-ту річницю незалежності і в цей урочистий день приносимо Тобі подячні молитви за Твої благодіяння.

  Господи Ісусе Христе, Боже всякого милосердя і щедрот, Твоя милість безмірна і Твоя любов – недослідима безодня, до Твоєї величності припадаємо і зі страхом і трепетом приносимо подяку за всі Твої благодіяння, і смиренно просимо: і в подальшому благослови Україну і людей, що живуть в любові до Тебе і ближніх, Президента, Уряд, Верховну Раду і Українське військо, визволяючи їх від усяких ворожих підступів; мир і спокій їм даруй. Тобі з безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим Духом, в Єдиному Єстві славимому Богу, завжди подяку приносити і оспівувати сподоби: слава Тобі, Боже, Благодійнику наш, навіки віків.

  Амінь.


  Прес-центр УПЦ КП
  • Переглядів: 4010
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com