Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • Популярне
 • Молитва на Новий рік
  Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Сотворителю, Ти…
 • Опитування
  Як часто Ви читаєте Біблію?
  Щодня
  Кілька разів на тиждень
  Кілька разів на місяць
  Приблизно раз на місяць
  Рідше, ніж раз на місяць
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Грудень 2022 (1)
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Слово про Бiблiю

  Недiля 21-ша пiсля П'ятдесятницi (Лк. 8, 5-15)


  В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

  Дорогi браття i сестри!


  Святе Письмо, або Бiблiя, є книга Божа. Ця книга - унiкальна за своїм розповсюдженням серед усiх народiв. Вона - наймогутнiша книга у свiтi за своєю силою i впливом на життя людини у всi часи.
  Чи варто говорити про те, що Бiблiя - єдина книга, яка не вмирає. Всi iншi книги, якими б вони не були цiкавими, - короткочаснi, з'являються i зникають. Бiблiя - це книга на всi часи.

  Iншi книги призначаються певному колу суспiльства - людям, що займаються наукою чи мистецтвом, лiтературою чи iсторiєю, iншими галузями знань. Бiблiя призначена для всього людства. Iншi книги впродовж вiкiв втрачають свою силу, i все, що є в них корисного, поглинається часом. Бiблiя ж - книга невичерпна. Джерело її настiльки глибоке, що чим бiльше ми з нього черпаємо, тим бiльший знаходимо в ньому скарб.

  Iншi книги мають недолiки i вади, якi треба вiдкидати. Бiблiя - це золото, випробуване вогнем. У нiй не тiльки нема нiяких хибних положень, але у нiй є дивна сила, яка може боротися i перемагати усi єресi, що виникають в iсторiї людства. I все це через те, що Бiблiя - це книга Божа.

  В нiй записано те, що вiдкрито для нас Духом Святим. У Бiблiї нема помилок, тому що Бог, який вiдкрив нам те, що потрiбно для спасiння, не помиляється. Бiблiя мiстить у собi iстину. Iстиною є Бог. Свiт через невiгластво, безумство, грiховнiсть i фарисейську доброчиннiсть не знає Бога. Природа вiдкриває нам буття, могутнiсть, благiсть i мудрiсть Божу, але Самого Бога природа не вiдкриває. А Бiблiя вiдкриває нам Бога. Поняття про Бога, що дає нам Бiблiя, настiльки величне i захоплює серце, настiльки високе i в той же час просте, настiльки рiзноманiтне i разом з тим цiльне, що всi тi, хто, з ласки Божої, пiзнав Бога через Бiблiю, вiдчувають i переконанi в тiм, що Бог вiдкрив Себе їм.

  Нiхто не може знати Бога, але Сам Бог вiдкриває Себе людинi настiльки, наскiльки Вiн хоче i наскiльки людина може вмiстити Його в собi. Тiльки безумець може говорити, що вiн може пiзнати Бога.

  Безконечний i неосяжний Бог, що перебуває у свiтлi недоступнiм, Сам мiж тим сходить i сповiщає про Себе людям, у тому числi й дiтям. Вiчний i всюдисущий Бог завжди живе з нами - в усiх народах, поколiннях, сiм'ях i в кожнiй людинi. Вiн Єдиний Святий i Спаситель грiшникiв; Єдиний Праведний i в той же час Виправдувач винних. Вiн страшний у Своїй величi i судах Своїх, i в той же час милостивий i милосердний, лагiдний i спiвстраждальний, поблажливий i довготерпеливий. Вiн безмежно блаженний Сам у Собi i не потребує iззовнi нiякої радостi, i разом з тим Вiн плаче щодо майбутнього Єрусалима i зiтхає за Свiй грiшний народ. Вiн закликає небо i землю спiвчувати Йому, поля i дерева радiти з Ним, тому що Вiн знайшов загиблого i оживив того, хто був духовно мертвим. Бог близький до людей i особливо - до вiруючих.

  Бог заповiдав Iзраїлю, щоб вони не робили собi зображень Бога, як це було у язичникiв, тому що вони нiколи не бачили Його образа. Але в той же час Вiн говорить Iзраїлю, що Вiн має очi i все бачить; Вiн має вуха i чує голос нашого молiння. Вiн має руки i простягає їх для спасiння людей. Вiн порiвнює Себе з батьком, який вболiває за своїх дiтей. Вiн порiвнює Себе з матiр'ю, яка не може забути своєї дитини. Вiн порiвнює Себе з нареченим, який радiє за свою наречену.

  Браття i сестри! Коли Бiблiя вiдкриває нам Бога, це не людська фантазiя i вигадка; це - повнота життя, повнота любовi; це - небесна сила, яка входить у саму глибину людського серця. Нема нiчого величнiшого, нема нiчого бiльш радiсного i блаженного, нiж перебування Бога в серцi людинi. Йому слава на вiки вiкiв.

  Амiнь!


  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  Джерело: ПРАВОСЛАВНИЙ ПОГЛЯД.
  • Переглядів: 3703
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com